Soutěž „Školní časopis roku 2016“

Dne 1. 12. 2016 vyjela část redakčního týmu školního časopisu Podlavičník ve složení Kateřina Michalisková, Anna Mihad Shehata a Věra Matýsková na soutěž Školního časopisu roku 2016 do Brna. Zúčastnily jsme se různých workshopů. Například „Digitální umění a grafika„. Tam jsme se dozvěděly, co jsou to chibi a jak se mají v komiksech a různých časopisech používat a jaká kritéria je dobré dodržovat. Bylo nám vysvětleno, jak by měl správně časopis vypadat, aby byl úspěšný. Poté nám paní lektorka ukázala,  jak se tvoří komiksy. Předváděla nám různé druhy bublin, chibů a jejich emoce a také barvy, které se v komiksech používají a jejich význam. Nakonec si každý mohl nakreslit vlastní chibi na grafickém tabletu. Tento Workshop uváděla Zuzana Lopow s uměleckým jménem Nia Zaksa, která navrhla například postavičku youtubera Gejmra.

Druhým workshop byl na téma „Referát a jeho zpracování„. Hlavní věcí, jak napsat dobrý referát, je vybrat si téma které Vás baví a které je vám blízké. Dobré je také připravit si myšlenkovou mapu nebo mnemotechnické pomůcky, které Vám pomůžou v učení. Čerpat můžeme z online i z offline zdrojů. Offlin zdroje jsou například: knihy, noviny, časopisy, rádio nebo televize a online zdroje jsou nejlepší: Gooogle scholar, který je konkrétněji zjednodušený, Google pro studenty nebo citace.com, která Vám pomohou s citací knihy.

Přestože se náš časopis neumístil, velmi jsme si to užily a dozvěděly jsme se něco nového z novinařiny.

Anna Shehata, Věra Matýsková