Přehled příspěvků podle kategorií
tabule

Ve středu 27.3.  2024 se na Masarykově střední zemědělské škole konalo oblastní kolo soutěže Mladý zemědělec, do níž se žáci v průběhu roku aktivně zapojili. Do oblastního kola postoupili celkem tři soutěžící z osmého ročníku, kteří dosáhli ve školním kole soutěže nejvíce bodů. Žáci měli k dispozici studijní materiály, z nichž čerpali vědomosti nutné ke zdárnému vypracování teoretického testu,a další část soutěže se skládala z části praktické, jejíž součástí byly dovednosti, bez nichž se opravdový zemědělec v praxi neobejde – od poznávání osiva, přes dojení krávy, určování komponentů zemědělských strojů až po dovednosti spojené s ovládáním strojů a zemědělského nářadí. Zatímco soutěžící se doslova potili u plnění poměrně složitých úkolů, pro pedagogický dozor byly připraveny aktivity v podobě exkurze do závodu produkujícího zemědělské stroje – konkrétně Opal Agri v Životicích, jednotliví vyučující nás provedli a dokonale seznámili s možnostmi, které skýtá studium na zemědělské škole – provedli učitele zúčastněných soutěžících nejen učebnami, ale měli možnost  navštívit také  skleníky, prodejnu rostlin, seznámit se s  drobnochovem ve stájích a chlévech a prohlédnout si  dílny, v nichž probíhá technická výuka. Soutěž byla skvěle zorganizována,  děti si odnesly řadu suvenýrů a celý soutěžní den  si všichni maximálně užili, za tento skvělý zážitek bychom chtěli co nejsrdečněji poděkovat. I když naši zástupci do celostátního kola nepostoupili, už se těšíme  na příští ročník této soutěže.

.

Hygiena rukou – základ zdraví

Slezská nemocnice v Opavě pořádá pro děti zajímavý edukační program Hygiena rukou. Minulý týden 3.dubna proběhla akce pro naše nejmladší žáky – 1. a 2. třídy. Dětem se přednáška moc líbila, poslouchaly pozorně, doplňovaly informace a odpovídaly na otázky. Učily se, jak si správně umývat ruce a jak je to důležité pro zdraví. Zejména je zaujal přístroj pro kontrolu čistoty rukou, který samozřejmě vyzkoušely. Nutno přiznat, že se tohoto testu se zájmem zúčastnily i učitelky a asistentky. Na videu jsme mohli všichni vidět, jak pečlivě si myjí ruce lékaři i sestřičky v nemocnici. Třešinkou na dortu byl každému darovaný balónek, který potěší každé dítě. Další akce proběhne ještě 29.dubna pro děti 3.a 4. tříd. Moc děkujme paní Janě Bystrické a Bc Gabriele Návratové ze SN Opava, díky kterým se i na naší škole tato zajímavá edukační přednáška mohla uskutečnit.

A nezapomeňte – základ zdraví – čisté ruce!                                                                       Iveta Jelenová

Naše škola se tradičně účastní soutěže „Prezentace“, kterou pořádá Střední škola průmyslová a umělecká v Opavě. Žáci v rámci předmětu informatika tvořili prezentace a 8 nejlepších prací jsme poslali do soutěže. K našemu potěšení byli vybrány do finále hned tři práce (Daniel Czech – Šachy, Richard Zlámal – Opavské planety a Jakub Štindl – Včely). Tito žáci ve středu 27. března 2024 na SŠPU v Opavě soutěžili ve finále Prezentace 2024. Do finále postoupilo celkem 13 soutěžících a ti před zaplněnou aulou předvedli své práce. V tomto ročníku zvítězil z naší školy Daniel Czech ze 7. třídy, který zaujal nejen svou prezentací o historii i současnosti šachové hry, ale rovněž vlastním programem rozeznávajícím šachové figurky.
Další ocenění, cenu poroty, získal Jakub Štindl ze 7. třídy za velmi zdařilou prezentaci  o včelách doplněnou vlastním videem.

Oběma žákům moc gratulujeme
Svět techniky

Ve středu 27.3. jsme si s dětmi 1.A a 2.B třídy zajeli do Světa techniky v Ostravě Vítkovicích. Ve zdejších expozicích si najde každý něco, co ho zaujme, dozví se spoustu zajímavostí o lidském těle, vesmíru, o tom, jak fungují vynálezy… Prvňáčci absolvovali také program s názvem 3,2,1 Start a společně s pohádkovým Leonem se vydali až do vesmíru. Druháčci si zase ve speciálním programu vyzkoušeli malování vlnou. Svět techniky prostě vždycky stojí za návštěvu!

Pohádka O 12 měsíčkách

V pondělí 25. března jsme s našimi prvňáčky přijali pozvání na návštěvu třídy 6.B. Šesťáci si totiž nacvičili pohádkové představení, které velmi úspěšně předvedli o předchozím sobotním Pohádkovém světě pro předškoláčky. Pohádka O 12 měsíčkách se velmi líbila i nám a musíme jen potvrdit, že komediální nadání se u některých hlavních protagonistů nezapře. Děkujeme za pozvání!

V sobotu 23. 3. proběhla poslední pohádková sobota pro předškoláky. V tomto pohádkovém světě děti procházely aktivitami spojenými s pohádkou O dvanácti měsíčkách. Předškoláci mohli nejprve hranou pohádku zhlédnout a po té se rozběhnout na jednotlivá stanoviště.

Postupně si vyrobili čelenku, kterou si vyzdobili podle ročních období. Slepili si plovoucí kytičku fialek. Vyzkoušeli si všemi smysly poznávat různé druhy ovoce a zeleniny. Pomocí ozobotů pomohli Marušce naplánovat cestu zimním lesem. Správným seřazením kartiček si znovu sami pohádku odvyprávěli a připomněli si jednotlivá roční období.

Aby děti nenamáhaly jen své hlavičky, mohly se protáhnout v tělocvičně, kde byla nachystána stezka. Ta prověřila jejich zdatnost a hbitost.

Na závěr dopoledne se jak děti, tak rodiče občerstvili v naší tematické kavárně.

Děkujeme za společně strávený čas a těšíme se na shledanou.

Archiv článků