Domů Proč si vybrat naši školu Odkazy Ke stažení 28.05.2015

MSMT

Ze zákulisí naší školy

Žáci ZŠ B. Němcové jsou vicemistry České republiky

Žáci ZŠ Boženy Němcové se probojovali bez jediné porážky do republikového finále Sportovní ligy ZŠ o Pohár ministra školství v basketbalu.

Cesta do republikového finále vedla přes okresní a krajské finále, které proběhlo v Ostravě 23. března. V krajském finále se chlapci z Opavy utkali s Novým Jičínem a po velmi bojovném výkonu slavili postup do kvalifikace o celorepublikové finále.

Kvalifikace na mistrovství republiky proběhla v Opavě 14. dubna za účasti týmů z Prostějova, Kroměříže a domácí ZŠ Boženy Němcové. Rozhodnutí o jediném postupujícím přineslo utkání mezi Opavou a Prostějovem, které se stalo jasnou záležitostí chlapců z Opavy. Ti ve vynikající atmosféře porazili prostějovské 38:12. Vítězství chlapců ze ZŠ B. Němcové bylo vynikajícím úspěchem a poctou reprezentovat Opavu na republikovém finále, které se uskutečnilo 29. - 30. dubna v Jindřichově Hradci.

V Jindřichově Hradci chlapci z Opavy bojovali srdcem a probojovali se až do samého finále. Jejich nasazení a celoroční úsilí byly korunovány stříbrnou medailí. Poděkování patří samozřejmě i trenérům týmu Tomáši Bartošíkovi, Davidu Klapetkovi a celému „týmu“ fanoušků, kteří v rámci projektu „Fandíme slušně“ podporovali kluky do samého konce.

Účast v prestižní soutěži a tento vynikající výsledek jsou skvělým vstupem do další nejen sportovní etapy života všech zúčastněných, ale také příkladem ostatním.

Podívejte se na sestřih celého turnaje:

1. Sestřih : http://www.sportovniligazs.cz/aktuality/
  2. Slavnostní zakončení turnaje - http://basketbal.tvcom.cz/Zapas/Sezona-2014-2015/123409-Republikove-finale-ASSK-CR-v-basketbalu-zakladnich-skol-Kategorie-IV-%28slavnostni-zakonceni%29.htm
  3. Finále chlapci:  http://basketbal.tvcom.cz/Zapas/Pohlavi-Muzi/Sezona-2014-2015/123408-Republikove-finale-ASSK-CR-v-basketbalu-zakladnich-skol-Kategorie-IV-%28chlapci%29.htm

Koukněte se na to, kdo máte zájem, byl to boj!!!!!

Dopravní soutěž mladých cyklistů 2015 – 1. místo v okrsku!

Dne 30. 4. 2015 se v Malých Hošticích konalo opavské okrskové kolo dopravní soutěže mladých cyklistů.

Žáci čtvrté třídy (Nikolka Fojtíková, Sára Stoklasová, Kuba Válek a Matyáš Stoklasa), kteří se soutěže zúčastnili poprvé, vybojovali krásné čtvrté místo. Jejich úspěch je o to cennější, že soutěžili a porazili děti, které byly i o dva roky starší.

Starší a zkušenější žáci šestého ročníku ovládli všechny čtyři disciplíny – pravidla silničního provozu, poskytnutí první pomoci, jízdu zručnosti i vrchol všeho – jízdu na dopravním hřišti pod drobnohledem dopravních policistů. Zahřál nejenom pocit vítězství a radost jak z nejnižšího počtu trestných bodů, tak i dárků, ale dle mého názoru – i pochvala dvou dopravních policistů, kteří nezaregistrovali žádnou chybu „v provozu“ a pomyslně smekli.

Klárka Krybusová, Barborka Krečmerová, Filip Pietroň a Tomáš Till budou naši školu a okrsek reprezentovat v okresním kole, které se koná 5. 5. 2015. Držme jim palce!

Petr Matušek

Projekt Emise
Logo Emise

Náš školní projekt Emise