Vyhodnocení 2.ročníku soutěže BAJTÍK pořádané ZŠ Opava, Boženy Němcové 2

Zde máte možnost prohlédnout si fotografie z a soutěžní práce.

Regionálního kola počítačové soutěže BAJTÍK se v tomto ročníku zúčastnilo 27 žáků z 12 škol regionu. Žáci soutěžili ve 3 kategoriích: Kilobajtík – 4. a 5.ročník, Megabajtík – 6. a 7.ročník a Gigabajtík – 8. a 9.ročník. Soutěž měla v tomto ročníku vysokou úroveň, zvláště kategorie Gigabajtík. Bylo velmi těžké rozhodnout o pořadí. Porota se skládala ze 2 vyučujících z pořádající školy a 1 vyučující ze ZŠ Englišova.
Kilobajtíci měli za úkol nakreslit v programu Malování oblíbenou pohádkovou postavu.
Megabajtíci měli za úkol vytvořit prezentaci „Adoptuj si své zvířátko“ a vytvořit v libovolném grafickém programu logo ZOO, ze které zvíře adoptují a vložit do prezentace. Hodnotili jsme vyhledání a roztřídění informací o zvířeti na internetu, grafickou úpravu prezentace, animace, odkazy a jejich funkčnost, vytvořené logo a jeho vložení do prezentace a odeslání práce na e-mail.
Gigabajtíci tvořili webovou stránku na téma „Adoptuj si své zvířátko“ v jazyce HTML.  a kreslili v libovolném grafickém programu logo ZOO, ze které zvíře adoptují a vložili na stránku.  Hodnotili jsme vyhledání a roztřídění informací o zvířeti na internetu, grafickou úpravu stránky, navrženou strukturu webové stránky, logo a jeho vložení na stránku, zazipování a odeslání práce e-mailem. Gigabajtíci odpovídali na test počítačových znalostí.

Prosíme žáky společně s vyučujícími, kteří se umístili na 1. - 3. místě v každé kategorii, aby se dostavili k slavnostnímu předání cen a  vyhodnoceni soutěže ve čtvrtek 31.5.2007 v 14:30 hod na ZŠ Opava, Boženy Němcové 2 v 1. poschodí v IX.B.
Zváni jsou i ostatní učitelé, kteří chtějí shlédnout soutěžní práce.

Vyhodnocení kategorie KILOBAJTÍK

1. – 2.