Vyhodnocení 9. ročníku soutěže BAJTÍK

Průběh soutěže:

1) okresní kolo

Ve čtvrtek 15. května 2014 proběhl na naší škole již 9. ročník počítačové soutěže Bajtík. Ve třech věkových kategoriích soutěžilo celkem 57 žáků ze 17 základních škol a gymnázií. Tématem letošní soutěže byl „Svět techniky a já“. Do dalšího finálového kola postoupili z každé kategorie tentokrát 5 soutěžících.

Podívejme se na úkoly, které měli žáci v 9. ročníku soutěže Bajtík splnit:

2) finále soutěže

kilobajtici

Ve středu 28. května 2014 se v naší škole uskutečnilo finálové kolo počítačové soutěže Bajtík. Z celkem 57 prací vybrala odborná porota do středeční finálové přehlídky tentokráte 15 nejzdařilejších. Žáci těchto prací museli před publikem a porotou představit a obhájit své práce. O konečném pořadí soutěžících rozhodli nakonec učitelé jednotlivých zastoupených škol. Letos diváky nejvíce zaujalo z kategorie Kilobajtík vystoupení  Drahomíry Světlíkové ze ZŠ a MŠ Dolní Životic. V prostřední kategorii Megabajtík se o první místo podělili tentokrát se stejným počtem bodů Petr Kolařík ze ZŠ Opava, B. Němcové 2 a Tran Le Xuan ze ZŠ Opava, Eduarda Beneše 2. V kategorii Gigabajtík velmi odborně představil svou prezentaci Lukáš Kupka ze ZŠ a MŠ gen. H. Píky Štítina. Ocenění však získali také další mladí tvůrci, jejichž výsledky uvádíme v tabulce.

Děkujeme také všem pedagogům, kteří připravili své svěřence na tuto soutěž. Budeme se těšit, že příští rok na naší škole přivítáme a odměníme další talentované žáky!

Oceněné práce a jejich umístění:

Příjmení

Pořadí