boženy němcové 2
Aktuálně


  • Projektový den s rodilým mluvčím: zde

  • Nabídka pronájmu tělocvičny: zde

  • Výsledky zápisu budoucích prvňáčků a další informace: zde


  • Informace a termíny Klubu rodičů: zde

  • Naše škola je zapojena do projektu Mléko do škol a Ovoce a zelenina do škol. Bližší informace o projektech naleznete zde.

Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 -

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

BOŽKA ZPRÁVY
logo600x600Hlavni
Žákovský parlament

Den matek

Ve dnech 10. a 11. 5. si děti z nižšího stupně mohly zakoupit látková srdíčka a darovat je pak maminkám k jejich svátku. Výtěžek z prodeje těchto srdíček bude poslán jako finanční příspěvek na adopci ukrajinského chlapce Dmitra, kterého adoptovala třída 5.A. Celkem se podařilo vybrat částku 3490,-Kč.

Kalendář akcí na květen
30. 4. Po 
  • 8:00 Workshop Inkluze

1. 5. Út
  • Státní svátek

2. 5. St
  • Vztahy, komunikace (2.+3.h VII.A, 4.+5.h VII.B)
  • Barevná gymnastika I.A
  • 11:00 Den profesí (8. ročník - výběr)
  • Mc Donald Cup 1.-3. tř.

3. 5. Čt
  • Paměťové instituce Praha – 9. ročník
  • Zdravý životní styl (2.+3.h VIII.A, 4.+5.h VIII.B)
  • Dopravní soutěž – okrskové kolo
  • Junior NBA 2.+3. tř.
  • 8:30 Dopravní výchova III.A
  • Den mláďat I.B
  • Mc Donald Cup 4.+5. tř.

4. 5. Pá
  • Metodické setkání ŠA Inkluze – Bluchová
  • Okresní kolo Opavský skřivánek – Marek Ott
  • Výtvarná akce pro rodiče s dětmi – akce ŠD

7. 5.  Po
  • Den Země
  • Svět techniky - V.B, III.B a VIII.A

8. 5. Út
  • Státní svátek

9. 5. St
  • Barevná gymnastika I.A
  • Krajské kolo soutěže Zlatý list – M. Valtrová, A.Lindovská, K. Kostihová, J. Chovanec, M. Král, V. Kalafová

10. 5. Čt
  • Extremismus (IX.A 2.+3.h, IX.B 4.+5.h)
  • Konference Inkluze – Langrová, Ševčíková
  • 15:00 Pracovní porada
  • 16:30 Třídní schůzky
  • Kontrola třídních knih

11. 5. Pá
  • Okresní kolo soutěže Bajtík
  • Výtvarná akce pro rodiče s dětmi – akce ŠD
  • Svět techniky VII.A
  • Atletický čtyřboj 1. stupeň
  • DVPP Inkluze – Škarková Stojanová
  • Soutěž Mladý zdravotník

12. 5. So
  • Klub historiků

14. 5. Po
  • Divadlo do škol IX.B
  • 10:00 Den bez tabáku 4. ročník (Obecní dům)
  • 10:40 Schůzka ŠOT

15. 5. Út
  • Divadlo do škol IX.B
  • Štafetový pohár

16. 5. St
  • Divadlo do škol IX.B
  • D. Weinstein – 9. ročník výběr
  • 8:30 Dopravní výchova III.B

17. 5. Čt
  • Divadlo do škol IX.B
  • Focení tříd od 9 hodin
  • Knihovna - 8:30 I.B

18. 5. Pá
  • Divadlo do škol IX.B
  • Návštěva divadelního představení - IV.B, VI.B a VIII.A
  • 8:30 knihovnická lekce VII.B

19. 5. So
  • Pohádkový svět

21. 5. Po
  • Škola v přírodě II.A

22. 5. Út
  • Škola v přírodě II.A
  • Pyžamová diskotéka – akce ŠD
  • Hasiči - VI.B
  • Krajské kolo dopravní soutěže - Matušek

23. 5. St
  • Škola v přírodě II.A
  • Paměťové instituce Tábor – VII.A
  • Vyhodnocení finále poč. soutěže Bajtík
  • Krajské kolo dopravní soutěže - Matušek

24. 5. Čt
  • Škola v přírodě II.A
  • Paměťové instituce Tábor – VII.A
  • 8:30 Knihovnická lekce VI.A
  • GDPR - Lexová
  • Matematický maraton

25. 5. Pá
  • Škola v přírodě II.A
  • DVPP Práce se žáky se SVP ve ŠD – Hlaváčková, Stuchlíková

28. 5. Po
  • Okresní kolo Pythagoriády - 5.r.

29. 5. Út
  • Okresní kolo Pythagoriády - 6.,7., 8 r.
  • Regionální setkání AP a ŠA
  • Žák se zrakovým postižením v procesu inkluze – Langrová, Svozilová, Mižďochová
  • Výzkum mládež a zdraví - 7.B - 1. h., 5.A - 2. h.,  9.B - 3. h.
  • Projekt Paměťové instituce (Slezské muzeum) - 1.A - 9:30, 1.B - 10:30

30. 5. St
  • 10:00 Broučci SD II.B
  • 16:00 Klub rodičů na téma Psychosomatika u dětí (MUDr. Štecová)
  • Konference Udržitelnosti - opavské zastupitelstvo - výběr žáků 8. ročníků

31. 5. Čt
  • Boženka má talent – akce ŠD