Aktuálně
  • Nenechte si ujít informační systém obsahující vzdělávací nabídku středních škol – více na www.infoabsolvent.cz
  • Naše škola je zapojena do projektu Mléko do škol a Ovoce a zelenina do škol. Bližší informace o projektech naleznete zde.

Klub rodičů ve šk. r. 2019/2020

Boženy Němcové 2 -

Mobil: +420 731 194 786

Jsme absolutní vítězové krajského kola závodu Wolfram ve vojenském prostoru Libavá

SÁRA STOKLASOVÁ, JULIE BINAROVÁ, MAREK HANKE a LUKÁŠ PAVELEK – absolutní borci!

V pátek třináctého proběhla tradiční branná soutěž Wolfram pro vítěze oblastních kol ze základních a středních škol Moravskoslezského kraje ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá na vodním cvičišti Barnov. Závod se koná na počest parašutistů vysazovaných na území Protektorátu Čechy a Morava během 2. světové války při operaci Wolfram.

Závěrečnému libavskému kolu předcházelo 12 oblastních kol, které se uskutečnily ve městech Ostrava, Frýdek-Místek, Třinec, Opava, Kopřivnice, Bruntál, Český Těšín, Karviná a Havířov. Žáci soutěžili ve čtyřčlenných družstvech, první tři družstva každého oblastního kola měla možnost porovnat síly s ostatními žáky na Libavé. O postup tak bojovalo 560 žáků ze 140 škol Moravskoslezského kraje.
Vojáci Krajského vojenského velitelství Ostrava připravili pro soutěžící celkem deset disciplín, které byly rozmístěny na okruhu kolem Barnovské nádrže. Celková délka trasy měřila 2750 metrů. Téměř 150 žáků tak bojovalo o absolutního vítěze v každé kategorii.
,,Dnes máte možnost změřit si své síly v prostředí, které je zázemím pro profesionální vojáky. Bojujte čestně a ať vyhrají ta družstva, která prokáží nejlepší znalosti a fyzické dovednosti“, řekl na úvod ředitel Krajského vojenského velitelství Ostrava Jaroslav Hrabec.

Žáci se na závod připravovali se svými učiteli
Vzhledem k náročnosti závodu, který zahrnoval, jak fyzické dovednosti, tak znalosti o historii svého kraje, absolvovali žáci na svých školách přípravu se svými učiteli. Na trase tak mohli změřit síly v zátěžovém testu, střelbě ze vzduchovky, přechodu minového pole, poskytování první pomoci, topografických znalostech, dráze bojovníka nebo překonávání vodního toku na raftech. Při vědomostních testech žáci prokazovali znalosti o technice a zbraních Armády České republiky a znalosti o Ostravské operaci.
Zapojil se také pedagogický sbor. Ti odvážní si vyzkoušeli bivakování ve spacáku, maskování odstřelovačů a silové testy v plné polní.
Po závodu byl pro všechny připraven vojenský polní guláš a doprovodná stanoviště, například střelba lukem na pohybující se cíle nebo možnost zaujmout pozici osádky obojživelného vozidla Pandur.  Nejlepší tři družstva z každé kategorie si odnesla hodnotné ceny.
Naši školu reprezentovalo osm statečných bojovníků, přičemž čtyřem se podařilo postoupit do závěrečného kola a s naprostým přehledem vyhrát!
Vítězný tým složený z (kapitána) Sáry Stoklasové, Julie Binarové, Marka Hankeho a Lukáše Pavelka sklidil právem veliké ovace a uznání soupeřů, organizátorů i přítomných profesionálních vojáků.

Kalendář akcí na říjen 2019

1. 10. Út

• 1.10. – 7.10. Logická olympiáda 1. stupeň

• Soutěž „Kreslím, kreslíš, kreslíme“