Opět ve Světě techniky

Ve středu 15. 1. jsme s 5.B vyrazili na naši další exkurzi do Světa techniky v Ostravě.  Protože se začínáme učit o lidském těle, vybrali jsme si jako hlavní – program „Malý antropolog“. Díky tomu už umíme zařadit a často i pojmenovat všechny kosti v našem těle. Podívali jsme se ale také na expozici s názvem Crash. Je zaměřená na dopravní výchovu a je skutečně poučná. Zážitky z ní byly pro někoho možná drsné, ovšem realita bývá horší. Podle informace paní animátorky umírá zbytečně na silnicích každou devátou hodinu jeden člověk. A to je alarmující. Tahle expozice bude v únoru končit, tak pokud ji chcete vidět, pospěšte. Polovina dětí ještě navštívila i Divadlo vědy zaměřené tentokrát na pokusy s elektřinou. Svět techniky je prostě skvělý. Skutečným dobrodružstvím se ale náš výlet stal při zpáteční cestě. Díky ČD jsme zcela neplánovaně navštívili i mnohá ostravská nádraží. Kdo toto neabsolvoval s početným“štrůdlem“ dětí, asi nepochopí, oč „přichází“. Nicméně nakonec jsme do Opavy fakt všichni dojeli a díky paním kuchařkám ze ŠJ, které jsou ZLATÉ, jsme dokonce i poobědvali.