Pohádková sobota tentokráte „ O Popelce“

„Pohádka je báseň. Napsána ve šťastné chvíli a zdokonalována za století zástupy neznámých. Tlumočí zákony, objevené zkušenosti….. Její moc je v tom, že jako abeceda platí pro malé i velké. Je onou ořechovou skořápkou, v níž je uložen život.“               Milan Rúfus

Sobotní ráno 22. ledna bylo jako z pohádky. Počasí nám přichystalo krásnou zasněženou kulisu jako ve filmu Tři oříšky pro Popelku. A u nás ve škole jsme opět přivítali předškolní děti a jejich rodiče v pořadí již druhém pohádkovém dopoledni. Program byl pestrý. Malí předškoláčci u nás měli připraveny nejrůznější úkoly. Hned v přízemí si s paní učitelkou a rodiči Popelku připomněli, a pak už je čekala celá řada dovednostních soutěží ve školní tělocvičně. Pamatujete si také, jak Popelka musela přebírat hrách? My ano, a tak si děti na dalším stanovišti u nás vyzkoušely jemnou motoriku svých prstíků. Úplně jiné bylo zastavení s názvem „Ozobot hledá střevíček“, kde pracovaly s modernějšími technologiemi – mezi školními dětmi oblíbenými malými roboty. Moudrá sova Rozárka zase dohlížela na skládání obrázků a pocvičila děti v pamětní soutěži. Na tabuli tady také poznávaly domácí zvířata a rozpovídaly se o domácích mazlíčcích, které mají doma nebo u babičky. V naší „zkušebně“ nejrůznějších šatů děti zkoušely obléci na ples prince i princeznu a pocvičily své umění v zavazování tkaniček. A aby toho nebylo málo, čekalo na naše návštěvníky také sladké občerstvení, u kterého se mohli jako princ s Popelkou také vyfotit. Na památku si děti domů odnášely pohádkové tripexeso, ale hlavně moc nových zážitků!