Prvňáčci na výletě

VÝLET DO ÚVALNA –  1.A ,  1.B

V pátek 24. 6. jsme se vydali na náš první školní výlet do blízkého městečka Úvalno. To byste nevěřili, kolik krásných míst jsme tam objevili. Například rozhlednu Hanse Kudlicha, na které jsme si prohlédli celé okolí. Kdo se nebál, vylezl až nahoru. V místní restauraci a na koupališti jsme si koupili občerstvení a mohli jsme se brouzdat i ve vodě. To bylo smíchu, když někteří spadli do vody celí.

Po tomto osvěžení jsme sešli dolů na Rychtu, kde nás čekalo zrcadlové a dveřní bludiště. Procházet skleněné bylo legrační, ale to dveřní – strašidelné. Někteří dovnitř ani nešli. A ještě víc jsme se báli ve sklepení, kde byly měnící se obrazy, stará studna a taky močál. Děsivé bylo přiblížit se k čertí truhle, která se otvírala a strašidelně rachotila. No zkrátka, spousta zážitků.

Naproti na staré faře jsme se podívali, jak žili lidé dříve. Jak vařili, prali, jaké měli pokoje a také hračky. Poseděli jsme si v lavicích ve staré třídě a pročetli si staré učebnice. Jak byly jiné, oproti těm našim.

Nakonec jsem se vydováděli na místním hřišti a zbytek peněz utratili na vlakovém  nádraží. Domů jsme jeli unavení, ale spokojení.