ŠD – Ukliďme Česko

V sobotu 23.4.2022 jsme se v 9,00 hodin sešli s dětmi a jejich rodiči na parkovišti před Městským koupalištěm v Opavě. Dětem jsme rozdali nálepky a rukavice akce „Ukliďme Česko“, poučili je o bezpečnosti a základech hygieny a také o nutnosti sbírat odpad, třídit ho a naučit to také dodržovat ostatní. Vysbírali jsme postupně kde co. Nejvíce jsme nasbírali různých igelitových obalů (u průlezek a chodníků) a starých hadrů (u řeky). Byly toho dva skoro plné velké igelitové pytle. Po sběru jsme s dětmi šli také do útulku a přinesli spoustu dobrot pro opuštěné pejsky. Byli tam i dva kocouři a jeden had. Všechny jsme si prohlédli a vyslechli si zajímavé povídání o vedení útulku a péči o zvířátka. Cestou zpět jsme s dětmi navštívili tenisové kurty a osvěžili se nanuky a snědli oplatky a svačinky. Na průlezkách jsme už jen počkali na rodiče dětí, předali krásné diplomy a spokojeně všichni odjeli domů. Fotografie z akce si můžete prohlédnout v galerii a my se už těšíme na další.

🙂 Hanka Lenartová a 🙂 Draha Stuchlíková, vychovatelky ŠD