boženy němcové 2
Aktuálně
 • ZÁPIS DO 1. TŘÍD
  výsledky:
  zde


 • Materiály, informace a online učebnice pro výuku a vzdělávání zdarma: zde

 • Návody pro žáka:
  • Jak na přihlašovací údaje: zde
  • Jak na domácí úkoly: zde
  • Nastavení mobilní aplikace: zde
Zkoumavé čtení

Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

Klub rodičů ve šk. r. 2019/2020

Informace o tématech a termínech Klubů rodičů: zde

NNTB – Nenech to být

Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Nenech to být!

Klikni zde!

Zasazená lípa ke 100. výročí vzniku ČSR

Náš strom svobody, který jsme zasadili dne 31. 10. 2018 roste již:

strom
Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 –

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil ŠD: +420 734 170 639

Mobil školy: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

Žákovský parlament

Jazyková škola HELLO – partner školy
Workshopy na školním pozemku, tentokrát na téma KOMPOSTOVÁNÍ a BYLINKY NÁS BAVÍ

Realizace přerodu naší školní zahrady  v rámci projektu „Učebna pod širým nebem – přírodní zahrada“ se pomalu chýlí ke konci.  Proto jsme se rozhodli zpřístupnit  takto krásně zmodernizovaný pozemek případným zájemcům a uskutečnili další z dlouho plánovaných workshopů, tentokrát na téma KOMPOSTOVÁNÍ a BYLINKY NÁS BAVÍ.

K realizaci  kompostování máme nyní ideální  podmínky,  o čemž se účastníci tohoto  workshopu mohli přesvědčit na vlastní oči.  Naše zahrada je vybavena celkem třemi klasickými plastovými kompostéry, letos na jaře k nim přibyl ještě další velkoobjemový, celodřevěný. A co je hlavní, na  naší zahradě je opravdu dostatek materiálu, který naprosto bezproblémově kompostovat lze. Při zakládání nového kompostu jsme se  samozřejmě řídili radami a doporučeními  zkušených odborníků. Kombinujeme ve správném poměru pevný materiál, zejména dřevěný nadrcený odpad z ořezaných stromů, který vzniká při jejich pravidelném jarním ořezu a dále zelený odpad vznikající pravidelným sekáním trávy a pletím záhonů.  Pravidelně tento materiál zavlažujeme, přehazujeme hráběmi a vidlemi a neváháme využít ani „přátelských“ bakterií, které celý proces zkvalitňují a urychlují. Čekáme, že se nám rozmnoží žížaly a další živé organismy,  jež rozklad materiálu ještě více podpoří. Samozřejmě nám dělá radost, že nijak nezatěžujeme přírodní prostředí (eliminace ukládání odpadu do plastových pytlů a následný svoz odpadu a s tím související užití dopravních prostředků) a těšíme se na vlastnoručně vyprodukovanou kvalitní zeminu. Nejvíce nás však potěšil zájem příchozích z řad veřejnosti, byli jsme rádi, že dokážeme zodpovědět  dotazy vztahující se k dané problematice, ještě více nás potěšilo, že jsme mohli  ukázat prakticky, jak ke kompostování citlivě přistupovat..

Workshop na téma „Bylinky nás baví“

V průběhu letošního června také na  školní zahradě  vyrostly  velké, dřevěné vyvýšené záhony, které jsou osázeny mnoha druhy bylinek. Najdeme zde různé druhy  máty, pelyněk coca-cola, česnekovou pažitku, petržel, celer, citrónovu trávu, bazalku… Kromě těchto záhonů prakticky po celé zahradě najdeme samozřejmě i další druhy, jako je šalvěj, různé druhy máty, tymián,  echinaceu, měsíček, rukolu, cibuli zimní… Tento workshop byl věnován využití bylinek v rámci přírodní medicíny,  jejich prospěšnost pro uchování pevného zdraví i jejich využití v kuchyni.  Zmínili jsme dobu sběru, které části využít ke konzumaci, jak přistupovat k sušení a uchovávání bylinek pro další využití v pozdějším zimním období. Z pohledu zahradníka jsme se věnovali také podmínkám, které vytvořit bylinkám pro jejich intenzivní růst a  jak je  případně správně ošetřovat proti škůdcům. Protože jsou bylinky v současnosti velmi módní záležitostí, setkali jsme se s příznivými ohlasy a těšíme se na případné další budoucnosti realizované workshopy.

Přestože je letošní červen na dešťové srážky mimořádně štědrý, počasí nám tentokrát přálo, a proto jsme si mohli společně užít příjemného odpoledne.

Informace k nastalé situaci
 • Vyhláška k hodnocení 2. pololetí školního roku 2019-2020 – (zde)
 • Harmonogram uvolňování opatření ve školství – (zde)
 • Metodika k ochraně zdraví ve školách – (zde)
 • Čestné prohlášení – (zde)

 • Jak správně umýt ruce?

Pomoci rytmické básničky naučte děti správný postup mytí rukou.
Metodický postup: zde


 • Nenudím se, mám co dělat!

 • Vláda ČR vydala nařízení, kterým se od středy 11. 3. 2020 ruší školní výuka na základních, středních a vysokých školách.

 • Toto nařízení platí do odvolání, aktuální informace budeme zveřejňovat v EŽK a na webových stránkách naší školy.

 • Dětem bude zasílána práce na doma z jednotlivých předmětů elektronicky.

 • Doporučujeme Vám rovněž sledovat programy UčíTelka na ČT1, ČT2.

 • Naše škola získala mimořádný balíček 56 interaktivních titulů pro výuku různých předmětů, které můžete nyní v této mimořádné situaci používat. Stačí kliknout na jeden z vybraných titulů a přihlásit se.Přihlásit se můžete přes internetový prohlížeč (Google Chrome, Mozilla Firefox) na adrese: zde