Vyhodnocení 1. ročníku soutěže BAJTÍK

V pátek 31. května 2006 proběhl na naší škole 1. ročník okresního kola počítačové soutěže Bajtík, kterého se zúčastnilo celkem 52 žáků z 12 základních škol a víceletých gymnázií. Do dalšího kola, tzv. velkého finále, postoupili z každé kategorie 3 žáci. Hodnotící porotou byly Kristina Musilová a Jana Salamonová ze ZŠ B. Němcové a Dagmar Solnická ze ZŠ Englišova. Velké finále proběhlo v pondělí 5. června 2006 ve 14:30 hodin na ZŠ Opava, B. Němcové 2.

Zadání úkolů pro 1. ročník:
Úkol kategorie Kilobajtík: Nakresli své oblíbené zvíře
Žáci mohli použít tyto programy:

1. úkol kategorie Megabajtík: Nakresli grafický návrh loga vybraného města České republiky
Žáci mohli použít tyto programy:

2. úkol kategorie Megabajtík: Vytvoř prezentaci o libovolném městě České republiky
Ke své práci použij program PowerPoint (zástupce na ploše). V prezentaci využij tebou vytvořené logo. Hotovou prezentaci pojmenuj opět svým jménem a příjmením a ulož do stejné složky Bajtík.

1. úkol kategorie Gigabajtík: Nakresli grafický návrh loga Mistrovství světa v ledním hokeji 2007.
Žáci mohli použít tyto programy:

2. úkol kategorie Gigabajtík: Vytvoř webovou stránku Mistrovství světa v ledním hokeji 2007.
Žáci mohli použít tyto programy:

Ve velkém finále postupující žáci měli za úkol svou práci obhájit mluveným projevem a tak ještě více ovlivnit své další hodnocení u přítomných porotců. Nejlépe se to povedlo v kategorii Kilobajtík Jaroslavu Hendrichovi z ZŠ B. Němcové, v kategorii Megabajtík Vojtěchu Bubovi ze ZŠ B. Němcové v kategorii Gigabajtík  Lukáši Dadajovi ze ZŠ Mařádkova. Všichni soutěžíci, kteří postoupili až do velkého finále, byli odměněni pěknými a hodnotnými cenami a samozřejmě diplomy.

Poděkování patří nejen žákům za jejich pěkné práce, ale i všem pedagogům, kteří žáky připravili na tuto soutěž.

Vyhodnocení soutěže

Kilobajtík