Vyhodnocení 4.ročníku soutěže BAJTÍK pořádané ZŠ Opava, Boženy Němcové 2

Máme za sebou již 4. ročník počítačové soutěže Bajtík. V letošním roce se této soutěže zúčastnilo 33 žáků ze 14 základních škol a víceletých gymnázií okresu  Opava. Jak se při své práci soutěžící snažili, můžete vidět v naší fotogalerii.
Opět žáci soutěžili ve třech kategoriích, kde malovali obrázky a  předváděli své znalosti při tvorbě prezentací a webových stránek, ale také grafického designu, protože se hodnotilo jako vždy i grafické zapracování.
Pozor, letos změna hodnocení soutěže!
Naše tříčlenná porota, tvořená třemi pedagogy Kristinou Musilovou, Janou Salamonovou a Dagmar Solnickou (ZŠ Englišova), vybrala na základě hodnotící tabulky čtyři finalisty kategorie Kilobajtík, Megabajtík a Gigabajtík. Jména postupujících žáků jsou uvedena v tabulkách.
Od tohoto 4. ročníku soutěže jsme se rozhodli, že výsledné hodnocení soutěže přenecháme vícečlenné komisi, kterou budou tvořit učitelé zúčastněných škol. Takže samotná soutěž se rozšíří o soutěžní finále, kde čtyři postupující žáci z každé kategorie budou muset svou práci obhájit před porotou a tak možná svým vystoupením zapůsobit lépe či hůře na hodnocení přítomných porotců.
I letos mohli přihlášení žáci tipovat vybrané soutěžní téma. Jestli se jim to povedlo nevíme, ale my jsme se rozhodli, že tématem soutěže pro rok 2009 bude téma „O nejlákavější kulturní památku“.
Kilobajtíci měli za úkol v programu malování nakreslit dopravní prostředek svých představ.
Úkolem soutěžících kategorie Megabajtík a Gigabajtík bylo se vžít do rolí zástupců cestovních kanceláří, kteří se budou snažit přijít s nabídkou toho nejlákavějšího zájezdu. Hlavním lákadlem zájezdu a zároveň úkolem této soutěže bude vybrat si českou historicko-kulturní památku, o které je třeba si zjistit  všechny dostupné informace a zpracovat je do prezentace zájezdu nebo webové stránky.
V prezentaci bylo tedy nutno se zaměřit  na čtyři základní oblasti:
• kulturní památku jako takovou
• historické pozadí
• pověsti, příběhy
• turistické informace - ubytování, doprava atd.
Tyto čtyři základní oblasti měli coby zástupci cestovní kanceláře tak propojit, aby v případě postupu do dalšího kola svou následnou prezentací zaujali ostatní porotce, kteří jednu z cestovních kanceláří zvolí jako vítěznou.

Abecední seznam postupujících žáků v kategorii Kilobajtík:

Brožek

Stanislav

ZŠ Komenského Vítkov

Krakovková

Kateřina

ZŠ a MŠ Ludgeřovice

Šafářová

Nicole

ZŠ B. Němcové

Vobořil

Matěj

ZŠ Riegrova

Abecední seznam postupujících žáků v kategorii Megabajtík:

Musilová

Kristýna

ZŠ B. Němcové 2

Kořínek

Jakub

ZŠ Englišova

Šromová

Aneta

ZŠ  a MŠ Neplachovice

Tomečková

Klára

ZŠ a MŠ Ludgeřovice

Abecední seznam postupujících žáků v kategorii Gigabajtík:

Lorenc

ZŠ Vrchní

Semenišín

Petr

ZŠ Kylešovice

Sóos

Peter

ZŠ B. Němcové 2

Šindlář

Ondřej

ZŠ Englišova

Velké finále 4. ročníku počítačové soutěže Bajtík proběhne ve čtvrtek dne 28.5.2009 ve 14:30 hodin na ZŠ Opava B. Němcové.