2. setkání předškoláků proběhlo ve znamení pohádky „ O Popelce“.

„Chcete-li, aby byly vaše děti chytré, čtěte jim pohádky.
Chcete-li, aby byly ještě chytřejší, čtěte jim více pohádek“

Albert Einstein

Dne 24. 2. jsme v naší škole opět přivítali předškolní děti a jejich rodiče v pořadí  již druhém sobotním dopoledni.  A program byl velice pestrý!

Děti plnily za pomocí svých rodičů, ale i pomocí svých nových školních kamarádů, nejrůznější úkoly. Hned v přízemí si poskládaly rozstříhaný  pohádkový obrázek a čekala je celá řada dovednostních soutěží ve školní tělocvičně – vyzkoušely si tu dokonce i jízdu “kočárem“. Pak se vydaly do naší kuchyňky, kde si třeba zkusily, jak Popelka musela přebírat hrách. Dalším zajímavým zastavením bylo Magnetické divadélko a Náramek pro Popelku, kde si děti vytvořily animaci pohádky O Popelce (zde si mohou děti stáhnout výsledek své práce) a nakreslily si papírový náramek, ve kterém jezdil robot Ozobot.

U moudré sovy Rozárky zase hledaly klíč k oříškům a prokazovaly jednoduché matematické dovednosti. Pak se dostaly do dvorečku u Popelky, kde na interaktivní tabuli poznávaly domácí zvířata, a to i po hlase! Potěšily se tu a pohladily si živého králíčka, kterého by si někteří nejraději vzali i domů. V naší „zkušebně“ nejrůznějších šatů mohly děti připravit na ples prince i princeznu. Ukázkami dramatické výchovy, která je na naší škole vyučována, provedla děti a jejich rodiče „babička Božka“. Nejprve dětem pohádku pověděla, pak si ji i společně zahrály.

A aby toho nebylo málo, čekalo na naše návštěvníky také sladké občerstvení, u kterého se mohli jako princ s Popelkou také vyfotit. Na památku si děti domů odnášely nejrůznější omalovánky, vystřihovánky, pohádké tripexeso, ale hlavně – moooooooooc zážitků!

Plán akcí na leden 2022

• Zimní sporty trochu jinak – akce ŠD

• Přednáška a diskuze na téma: „Fascinující mikrosvět“ 8. A a 8. B s fyzikem mikročástic ze Slezské univerzity v Opavě

• Zdobení stromků pro zvířátka – akce ŠD