Aktuálně

Po delší pauze opět proběhne na naší škole již 15. ročník regionální počítačové soutěže Bajtík.

Více informací: zde

Učebna pod širým nebem

Markétina dopravní výchova

Základní škola Opava, Boženy Němcové 2 – příspěvková organizace se připojila k projektu Markétina dopravní výchova. Jedná se o projekt organizace Bezpečně na silnicích o.p.s., působící pod značkou Tým silniční bezpečnosti. Cílem projektu je implementace dopravní výchovy do výuky, zvýšení zájmu o dopravní výchovy mezi pedagogy a vznik nového didaktického materiálu pro výuku dopravní výchovy na 1. a 2. stupni ZŠ. Společně s dalšími projekty Týmu silniční bezpečnosti je naší snahou podílet se na snižování dopravních nehod.

Základní škola se tohoto projektu účastní od školního roku 2020/2021 ve všech ročnících. Díky zapojení do tohoto projektu škola získává nejen materiály pro výuku dopravní výchovy pro žáky zdarma. Škole je dále nabídnuta konzultace a možnost přímé komunikace s Metodikem dopravní výchovy Týmu silniční bezpečnosti.