Adaptační kurz 6. tříd

V malebném prostředí Žimrovic strávili v polovině měsíce září naši šesťáci společně se svými třídními učitelkami (p. uč. Neuvirtová Slováčková, p. uč. Svozilová), speciální pedagožkou naší školy paní Alicí Langovou, panem učitelem Hruškou a panem učitelem Matuškem letošní dvoudenní adaptační kurz. Letos poprvé byl součástí kurzu také tzv. POKOS (Příprava občanů k obraně státu), v rámci něhož se šesťáci učili pohybovat se v terénu pomocí map a buzol, orientovat se v neznámém prostoru, užili si řadu zajímavých aktivit (např. trefa gumovým šípem do terče, hod na cíl, hledání ukrytých částí textu…). Protože počasí nám vyloženě přálo, užívali jsme si procházek v nádherných lesích blízkého okolí a mohli spoustu času strávit na čerstvém vzduchu v krásném a příjemném prostředí Areálu dobré pohody, kde jsme byli ubytováni. Kolektivy jednotlivých tříd se stmelily při množství zajímavých her, při nichž si otestovali vzájemnou solidaritu a spolupráci i ochotu pomoci druhým. Za takto příjemné dny děkujeme organizátorům akce.