Pohádkový svět – O dvanácti měsíčkách

Sobotní dopoledne dne 16. 2. bylo nejenom jarní, ale také pohádkové. Aspoň na naší škole. Další pohádková akce pro předškoláčky k nám (i přes neskutečně jarní počasí) přilákala velké množství malých návštěvníků z Opavy i okolí. A měli se na co těšit!  V duchu další pohádky Boženy Němcové pro ně byla připravena zastavení s názvy: Maruščino putování, Roční období všemi smysly, Jak to bylo pohádko?, Ozoboti pomáhají, Pojďte s námi do pohádky, Měsíční čelenka, Veršovánky… Možná jste už poznali, o kterou pohádku jde. A pokud ne, prozradíme vám, že se zde návštěvníci malí i velcí mohli občerstvit „U 12 MĚSÍČKŮ“ . Tradičně velice oblíbená byla zastávka v tělocvičně, kde se lezlo, prolézalo, klouzalo, skákalo, houpalo… Několikrát děti také mohly vidět i dramatizaci pohádky a ty nejodvážnější si v ní i zahrály. Domů odcházely vyzdobeny svou vlastnoručně vyrobenou čelenkou a naši pravidelní hosté si odnášeli i vypálenou keramickou mističku, kterou si zhotovili při předchozí lednové návštěvě Pohádkového světa ZŠ Boženy Němcové. Příště se mohou těšit na pohádku „O kohoutkovi a slepičce“.