Učebna pod širým nebem

DALEKOHLED – Šance pro děti a rodiče

VĚNUJTE DÍTĚTI ČAS A PŘIROZENÝ POHYB TEĎ, VÝSLEDKY PAK BUDE ZUŽITKOVÁVAT PO CELÝ ŽIVOT!

logo-eu

Doba realizace: únor 2014 – květen 2014

Lidský mozek je obdařen neuroplasticitou, což je schopnost měnit se vlivem zevních nebo vnitřních podmínek, také na základě zkušeností a učení. Tato schopnost od narození klesá, největší je do 6 let, ve 12 letech se již rovná dospělému. Dětství je tedy období, kdy  můžeme nejsnáze a nejlépe připravit každého jedince na budoucí život, naučit  základní dovednosti, které bude potřebovat.

Obsah projektu DALEKOHLED

Klíčové aktivity projektu:

1. Psychologická intervence: vstupní a výstupní diagnostika dítěte, poradenství pro rodiče a rodinu s dítětem s ADD/ADHD, zpráva pro rodiče, rodiče mohou využít psychologické konzultace ZDARMA k řešení nejrůznějších potíží!
  2. Praktický nácvik (cvičení) – pohyb je člověku přirozený a je využíván k léčbě poruch pozornosti a soustředění (12 hod. cvičení dětí, 6 hod. cvičení pro rodiče s jejich dětmi)
  3. Příručka DALEKOHLED s kompletními informacemi a praktickými návody cvičení pro rodiče a pedagogy

Praktický nácvik pro pedagogy pracující s dětmi s ADD/ADHD (6 hod.)

Komu je DALEKOHLED určen. DALEKOHLEDU se mohou účastnit:

• děti se speciálním vzdělávacími potřebami (SVP) především s poruchou pozornosti a aktivity (ADHD/ ADD) z 1 až 4. tříd základních škol
  • jejich rodiče
  • pedagogové, pracujícím s těmito dětmi

Ukázka metodiky práce s dětmi: ke stažení zde.

skolni_rok_13_14_clip_image012 skolni_rok_13_14_clip_image010 skolni_rok_13_14_clip_image008 skolni_rok_13_14_clip_image006 skolni_rok_13_14_clip_image004