boženy němcové 2
Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 –

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil ŠD: +420 734 170 639

Mobil školy: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Zkoumavé čtení

Klub rodičů

Informace o tématech a termínech Klubů rodičů: zde

NNTB – Nenech to být

Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Nenech to být!

Klikni zde!

Zasazená lípa ke 100. výročí vzniku ČSR

Náš strom svobody, který jsme zasadili dne 31. 10. 2018 roste již:

strom
OZDRAVNÝ POBYT 2015

Naše škola získala dotaci v rámci Programu podpory ozdravných pobytů dětí z oblastí se zhoršenou kvalitou ovzduší od SFŽP ČR ve výši 169 218,-Kč. Ozdravný pobyt se uskutečnil v lokalitě Karlov pod Pradědem od 18.3.2015 do 28.3.2015.

Program projektu

Zelený ostrov

EVVO

Časová dotace:

30 hodin – 3 hodiny denně Lektoři: Učitelky školy + EVVO koordinátorka se specializačním studiem

Cíle projektu:

  • seznámit žáky s tématikou neživé přírody,
  • posílit vědomí rozmanitosti,
  • rozvíjet samostatnost, tvořivost,
  • vytvářet pozitivní vztahy ve třídě,
  • rozvíjet koordinaci pohybů,
  • objevování světa hmyzu,
  • uvědomění si jak člověk zasahuje do přírodních dějů,
  • pohyb na čerstvém vzduchu.

Ozdravný pobyt byl určen především pro žáky 5. tříd.

Časový harmonogram – Ozdravný pobyt 18.3. – 28.3.2015

18.3. St 19.3.Čt 20.3. Pá 21.3. So 22.3. Ne
Dopolední program 1 Sopečný ostrov – zvuky sopky, výtvarná činnost – sopka z těsta Lyžování

Pobyt v přírodě

Kameny a půda – pyramidy z kamenů, kamenná mozaika

 

Pavouček –

Soutěž družstev- skládání zajímavostí o pavoucích, stavba těla a způsob života pavouka

 

Dopolední program 2 Příjezd, ubytování

Seznámení s režimem dne

Vycházka – sběr materiálu, pozorování ekosystémů Lyžování

Pobyt v přírodě

Pobyt v přírodě – práce s kameny Pobyt v přírodě

Pavouček – pracovní listy

Odpolední program 1 Vycházka do okolí – pozorování přírodních podmínek, schovávaná v lese  Lyžování

Pobyt v přírodě

Kameny a půda – rozdíl mezi horninou a nerostem, vznik hornin, stupnice tvrdosti

 

Branný závod družstev v lese Šipkovaná s pokladem
Odpolední program 2 Úvod k projektu Zelený  ostrov – výbuch sopky, motivační příběh, pracovní listy Lyžování

Pobyt v přírodě

Bazén

Matematický klokan

Bazén

Tvorba básně Šipkovaná s pokladem
Večerní program Promítání filmu „Poslední dny Krakatoa“ – 1. část Promítání filmu „Poslední dny Krakatoa“ – 2. část Diskotéka s programem Závodivé hry v tělocvičně Promítání fotek a videa z pobytu

 

23.3. Po 24.3. Út 25.3. St 26.3. Čt 27.3. Pá
Program EVVO – 1.č. Lyžování

Pobyt v přírodě

Zvířata – slepé dvojice, poznávání živočichů po hmatu, pantomima Výlet – Karlova Studánka, Praděd Lidé – stopy života, otisky rukou, pracovní list – vitamínový koktejl

Pythagoriáda

 

Lyžování

Pobyt venku

Program EVVO – 2.č. Lyžování

Pobyt v přírodě

Vycházka, vyhledávání stop života v lese Pobyt venku – pozorování stop života v přírodě

 

Lyžování

Pobyt venku – ekosystém lesa

Odpolední program 1 Stavba pavouka ze sněhu a přírodního materiálu Lyžování

Pobyt v přírodě

Stavba domečků

Pobyt v přírodě Vyhodnocení projektu Zelený ostrov

Létalka – evaluace

 

Odpolední program 2 Pavouček – výtvarná aktivita – tvorba pavučiny s pavoučkem, hra leze, leze pavouček (rozvoj motoriky), šikovná moucha

 

Lyžování

Pobyt v přírodě

Čajová mapa Bazén

Rébus o sopce

Pobyt venku

Balení

Večerní program  Bazén Přednáška Horské služby Společenské hry Bavíme sami sebe – pohádkový večer Diskotéka s programem

 

Plán akcí na červen 2021

1. 6. Út

  • Netradiční soutěže pro děti – akce ŠD
  • Den dětí pro děti z MŠ Heydukova – IX.B (MŠ + školní pozemek)

2. 6. St

  • Exkurze do Arboreta III.A

3. 6. Čt

  • Topografická vycházka VI.A
  • 14:30 Provozní porada
  • 16:30 Třídní schůzky s volbou do ŠKOLSKÉ RADY

4. 6. Pá

  • Den dětí pro 1. – 3. třídy (IX.A)

7. 6. Po

  • Třída vynálezců IX.B (začátek 10:00)

8. 6. Út

  • Třída vynálezců IX.B (začátek 10:00)
  • Cyklovýlet Jilešovice VIII.A
  • DVPP Dopravní výchova – Matušek

9. 6. St

  • Třída vynálezců IX.B (začátek 10:00)
  • Dopravní výchova III.B

10. 6. Čt

  • Třída vynálezců IX.B (začátek 10:00)
  • Den památky obětí vyhlazení obce Lidice

11. 6. Pá

  • Třída vynálezců IX.B

14. 6. Po

  • Třída vynálezců IX.A (začátek 10:00)

15. 6. Út

  • Třída vynálezců IX.A (začátek 10:00)
  • Cyklovýlet Žimrovice VIII.A
  • Výlet Slavkov VIII.B
  • 16:00 Schůzka rodičů budoucích šesťáků

16. 6. St

  • Třída vynálezců IX.A (začátek 10:00)

17. 6. Čt

  • Třída vynálezců IX.A (začátek 10:00)
  • Dopravní výchova IV.B
  • Výlet Cvilín, Úvalno III.A

18. 6. Pá

  • Třída vynálezců IX.A

21. 6. Po

  • Výlet II.A

22. 6. Út

  • 16:00 Schůzka rodičů budoucích prvňáčků
  • Výlet VIII.A

23. 6. St

  • Výlet Kravaře VIII.B
  • 14:30 Pedagogická rada

24. 6. Čt

  • 16:00 Školská rada
  • Výlet Teplice nad Bečvou VI.A

25. 6. Pá

  • Výlet Jakartovice III.A
  • Výlet Krnov, Úvalno VI.A + IV.A

28. 6. Po

  • Třídnické práce, výměna učebnic,…
  • Dopravní výchova III.A

29. 6. Út

  • Třídnické práce

30. 6. St

  • Předávání vysvědčení
Jazyková škola HELLO – partner školy
Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

Žákovský parlament