boženy němcové 2
Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 –

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil ŠD: +420 734 170 639

Mobil školy: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Zkoumavé čtení

Klub rodičů

Informace o tématech a termínech Klubů rodičů: zde

NNTB – Nenech to být

Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Nenech to být!

Klikni zde!

Zasazená lípa ke 100. výročí vzniku ČSR

Náš strom svobody, který jsme zasadili dne 31. 10. 2018 roste již:

strom
Ozdravný pobyt 2016

Naše škola získala dotaci v rámci Programu podpory ozdravných pobytů dětí z oblastí se zhoršenou kvalitou ovzduší od SFŽP ČR ve výši 169 218,-Kč. Ozdravný pobyt se uskutečnil v lokalitě Karlov pod Pradědem od 30. 3. – 9. 4. 2016.

Program projektu:

Po stopách života

EVVO

Časová dotace:

30 hodin – 3 hodiny denně Lektoři: Učitelky školy + EVVO koordinátorky se specializačním studiem

Cíle projektu:

  • seznámit žáky s tématikou neživé přírody,
  • posílit vědomí rozmanitosti,
  • rozvíjet samostatnost, tvořivost,
  • vytvářet pozitivní vztahy ve třídě,
  • rozvíjet koordinaci pohybů,
  • objevování světa hmyzu,
  • uvědomění si jak člověk zasahuje do přírodních dějů,
  • pohyb na čerstvém vzduchu.

Ozdravný pobyt byl určen především pro žáky 5. tříd.

Časový harmonogram – Ozdravný pobyt 30.3. – 9.4.2016

30.3. St 31.3.Čt 1.4. Pá 2.4.. So 3.4. Ne
Dopolední program 1 Lyžování

Pobyt v přírodě

Vymyslet vtipnou jmenovku na dveře pokoje

Lyžování

Pobyt v přírodě

Kameny a půda – pyramidy z kamenů, kamenná mozaika Pavouček –

Soutěž družstev- skládání zajímavostí o pavoucích, stavba těla a způsob života pavouka

Dopolední program 2 Příjezd, ubytování

Seznámení s režimem dne

Lyžování

Pobyt v přírodě

Lyžování

Pobyt v přírodě

Pobyt v přírodě – práce s kameny Pobyt v přírodě

Pavouček – pracovní listy

Odpolední program 1 Vycházka do okolí – pozorování přírodních podmínek, schovávaná v lese  Sopečný ostrov – zvuky sopky, výtvarná činnost – sopka z těsta Kameny a půda – rozdíl mezi horninou a nerostem, vznik hornin, stupnice tvrdosti Šipkovaná s pokladem a úkolem-zjisti co nejvíce informací o vylosovaném kamarádovi Hry v přírodě
Odpolední program 2 Úvod k projektu Zelený  ostrov – výbuch sopky, motivační příběh, pracovní listy  Vycházka – sběr materiálu, pozorování ekosystémů Tvořivá dramatika

Tvorba veselého programu na diskotéku

Šipkovaná- prezentace úkolu Bazén
Večerní program Promítání filmu „Poslední dny Krakatoa“ – 1. část Promítání filmu „Poslední dny Krakatoa“ – 2. část Aprílová diskotéka s programem Zprávy agenta Kixe-promítání Hravá matematika

Večer s tvořivou dramatikou

4.4. Po 5.4. Út 6.4. St 7.4. Čt 8.4. Pá
Dopolední prog.č.1 Lyžování

Pobyt v přírodě

Lyžování

Pobyt v přírodě

Stavba domečků

Výlet – Karlova Studánka, Praděd

Environmentální tematika

Lidé – stopy života, otisky rukou, pracovní list – vitamínový koktejl Lyžování

Pobyt venku

Dopolední prog.č2. Lyžování

Pobyt v přírodě

Lyžování

Pobyt v přírodě

Pobyt venku – pozorování stop života v přírodě Lyžování

Pobyt venku – ekosystém lesa

Odpolední program 1 Stavba pavouka ze sněhu a přírodního materiálu Zvířata – slepé dvojice, poznávání živočichů po hmatu, pantomima Pobyt v přírodě

Soutěž Co není v hlavě musí být v nohou

Vyhodnocení projektu Zelený ostrov

Létalka – evaluace

Odpolední program 2 Pavouček – výtvarná aktivita – tvorba pavučiny s pavoučkem, hra leze, leze pavouček (rozvoj motoriky), šikovná moucha Vycházka, vyhledávání stop života v lese Čajová mapa Soutěž Co není v hlavě – dokončení

Tvorba článku, obrazu do novin Můj zelený ostrov

Pobyt venku

Balení

Večerní program  tělocvična Přednáška Horské služby Bazén Prezentace tvorby

Příprava programu

Diskotéka s programem
Sobota 9. 4.  2016 – balení a odjezd domů
Plán akcí na červen 2021

1. 6. Út

  • Netradiční soutěže pro děti – akce ŠD
  • Den dětí pro děti z MŠ Heydukova – IX.B (MŠ + školní pozemek)

2. 6. St

  • Exkurze do Arboreta III.A

3. 6. Čt

  • Topografická vycházka VI.A
  • 14:30 Provozní porada
  • 16:30 Třídní schůzky s volbou do ŠKOLSKÉ RADY

4. 6. Pá

  • Den dětí pro 1. – 3. třídy (IX.A)

7. 6. Po

  • Třída vynálezců IX.B (začátek 10:00)

8. 6. Út

  • Třída vynálezců IX.B (začátek 10:00)
  • Cyklovýlet Jilešovice VIII.A
  • DVPP Dopravní výchova – Matušek

9. 6. St

  • Třída vynálezců IX.B (začátek 10:00)
  • Dopravní výchova III.B

10. 6. Čt

  • Třída vynálezců IX.B (začátek 10:00)
  • Den památky obětí vyhlazení obce Lidice

11. 6. Pá

  • Třída vynálezců IX.B

14. 6. Po

  • Třída vynálezců IX.A (začátek 10:00)

15. 6. Út

  • Třída vynálezců IX.A (začátek 10:00)
  • Cyklovýlet Žimrovice VIII.A
  • Výlet Slavkov VIII.B
  • 16:00 Schůzka rodičů budoucích šesťáků

16. 6. St

  • Třída vynálezců IX.A (začátek 10:00)

17. 6. Čt

  • Třída vynálezců IX.A (začátek 10:00)
  • Dopravní výchova IV.B
  • Výlet Cvilín, Úvalno III.A

18. 6. Pá

  • Třída vynálezců IX.A

21. 6. Po

  • Výlet II.A

22. 6. Út

  • 16:00 Schůzka rodičů budoucích prvňáčků
  • Výlet VIII.A

23. 6. St

  • Výlet Kravaře VIII.B
  • 14:30 Pedagogická rada

24. 6. Čt

  • 16:00 Školská rada
  • Výlet Teplice nad Bečvou VI.A

25. 6. Pá

  • Výlet Jakartovice III.A
  • Výlet Krnov, Úvalno VI.A + IV.A

28. 6. Po

  • Třídnické práce, výměna učebnic,…
  • Dopravní výchova III.A

29. 6. Út

  • Třídnické práce

30. 6. St

  • Předávání vysvědčení
Jazyková škola HELLO – partner školy
Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

Žákovský parlament