Šachy do škol

Naše škola se ve školním roce 2018/2019 účastní projektu Šachy do škol formou odpoledního kroužku pro žáky 1. stupně. (viz Kroužky)

Projekt Šachy do škol vznikl v České republice za podpory Šachového svazu ČR v roce 2013, který k jeho rozjezdu využil dotace MŠMT na sportovní činnost. Cílem projektu je podpořit zavedení šachu do vyučování na základních a středních školách.

Šachy jsou součástí osnov ve více než 30 zemích a na základě řady studií přijal v roce 2012 Evropský Parlament deklaraci, ve které doporučuje zavedení šachů do vzdělávacích systémů v členských státech EU. Zkušenosti ze zahraničí ukazují, že šachy dokáží v dětech všestranným způsobem rozvíjet nejen myšlení, ale také osobnost a sociální dovednosti. Vše se děje hravou formou, která je zvláště vhodná pro malé děti.

Cílem projektu není výchova šachových mistrů, ale chceme dětem nabídnout již v raném věku možnost, aby pomocí hry všestranně rozvíjely své mentální schopnosti, které se jim budou hodit nejen během školní docházky, ale i v dalším životě.

Na této stránce se dozvíte další informace o tomto projektu nebo můžete přejít na webové stránky Šachy do škol.