Boženy Němcové 2
Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

75. let výročí naší školy

Náš svět technologií

Letní kurz angličtiny v severní Anglii – léto 2024

Schránka důvěry

Pokud máte nějaký problém nebo chcete na něco upozornit písemnou formou, můžete využít schránku důvěry.

Ta se nachází v přízemí budovy školy (směrem do jídelny).

Nebo napište na školní email důvěry: duvernaschranka@zsbnopava.cz

Klub rodičů

Informace o tématech a termínech Klubů rodičů: zde

Učebna pod širým nebem

Učebna pod širým nebem

Zasazená lípa ke 100. výročí vzniku ČSR

Náš strom svobody, který jsme zasadili dne 31. 10. 2018 roste již:

strom
Žákovský parlament

Škola v přírodě, Jakartovice, IV. A, 6. 6. – 10. 6. 2022

V týdnu od 6. 6. do 10. 6. 2022 jsme spolu s dětmi ze IV. A pobývali v Jakartovicích, v Penzionu nad stájí a to doslova. My jsme bydleli v pokojích nahoře a ve stájích pod námi koníci.

Příroda kolem byla nádherná a i přesto, že předpovědi počasí nevěstily vůbec nic dobrého, stihli jsme projít všechno v okolí Jakartovic. Prohlédli jsme si břidlicové lomy, Větrný mlýn Choltice a Raabův větrný mlýn, kde nám majitel pan Tomáš Raab velmi zajímavě povyprávěl o historii mlýna, o tom, co ho v blízké budoucnosti čeká a o jeho životě u mlýna. V jeho hospodářství bez elektřiny a plynu se stará o spoustu zvířat, která však nechová pro jídlo, ale pro vzácnost jednotlivých druhů. Navštívili jsme taky Litultovice a Hlavnici.

Přiměřeně dlouhé procházkové túry byly příjemným zpestřením každého dne a pokud se ukázalo sluníčko, využili jsme několikrát také bazén, který byl u penzionu. Děti řádily ve vodě a protože jim sahala ani ne po ramena, užily si hry i ve vodě. Po obědě děti na pokojích odpočívaly, psaly dopisy, povídaly si, četly nebo hrály deskovky a pak nás opět čekaly procházky, společné hry nebo zkoumání okolí, večeře, malý odpočinek a skupinové hry podle počasí buď venku u rybníčka nebo ve společenské místnosti. To se to pak spinkalo…

Do naší školy v přírodě se samozřejmě vešla také velká spousta učení a děti ho s nadšením a v pohodě zvládly. Všechny své zážitky si děti pečlivě zapisovaly do deníků a my jsme je zaznamenávali na fotografiích. Na středeční večer si děti připravily svůj program: „Třída baví třídu“ a my musíme říct, že se jim to ohromně povedlo, opravdu jsme se pobavili.

Kromě sladkostí a pozorností (sem patří i odvoz kufrů a věcí na místo pobytu a zpět) od rodičů, kterým za děti děkujeme, si všichni odvezli domů také tričko ozdobené technikou „savování“. Všechna trika se dětem podařila pěkně ozdobit. V závěru týdne nemohla chybět ani diskotéka prošpikovaná spoustou veselých her a závěrečnou tombolou, kde vyhrával opravdu každý los. Tahle škola v přírodě byla prostě super!

Zdravíme děti ze IV. A: p. učitelka Katka, p. vychovatelka Hanka a p. vychovatelka Draha 😆

Plán školních akcí
Školní časopis „Podlavičník“ – 4/2024

Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 –

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil ŠD: +420 734 170 639

Mobil školy: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

Zkoumavé čtení