Informace k otevření školy pro 1. a 2. ročník

Vážení rodiče,

V příloze posílám dokument MŠMT: zde k pročtení a v jeho souladu vás informuji, že ve středu 18. listopadu bude zahájen provoz pro 1. a 2. třídy a také provoz ŠD.

V této souvislosti vás chci požádat, abyste nezapomněli nahlásit dětem obědy. NEBUDOU PŘIHLÁŠENY AUTOMATICKY. Musíte tedy vstoupit do systému a sami si zakliknout oběd. (Běžně máte jedničku nastavenou a případně měníte, či odhlašujete.)
Pro ostatní žáky platí totéž, co dosud. Oběd si odnesou v jídlonosiči, ale POZOR, změnou bude, že si pro oběd v roušce dojdou do malé jídelny, abychom oddělili provoz.
Děti, které mají výuku se budou stravovat ve velké jídelně.

Všechny děti musí mít nasazenou roušku po celou dobu výuky a odpoledního provozu – druhou s sebou jako náhradní. Zajistíme také oddělený provoz, takže děti z různých tříd budou mít přestávky v různých časech, aby se příliš nescházely ve společných prostorách. PROSÍM, neposílejte do školy děti, které mají projevy respiračních onemocnění apod.

Zahájíme provoz i ranní družiny, ale v souvislosti s tím, že musíme oddělit děti z různých tříd, vás prosím, abyste dítě do ranní družiny nahlásili do pondělka předem mailem na skola@zsbnopava.cz a velmi zvážili, zda tuto potřebu skutečně máte. Odpolední provoz pro vás dodržíme až do 17:00, ale ranní družina je pro nás velký problém. Nicméně vám chceme vyjít vstříc, pokud nemáte možnost si upravit pracovní dobu. PROSÍM, napište do mailu, od kolika hodin potřebujete ranní provoz a my zajistíme.

Ve středu budou v 7:40 čekat venku třídní učitelky a prosím, aby se děti shromažďovaly do skupinek podle tříd.

Je to velmi nesnadná situace, ale jsme MOC rádi, že se konečně mohou alespoň naši nejmladší vrátit do lavic 🙂

Zároveň jsou umožněny konzultace jednotlivcům z dalších tříd, které řeště s konkrétními učiteli, pokud máte tuto potřebu.

S přáním hodně zdraví vám všem

Ivana Lexová

Plán akcí na září 2021

• Zahájení školního roku