Letní Vídeň

Dne 12. 6. jsme podnikli poznávací exkurzi do hlavního města Rakouska Vídně. Přes velmi úmorné počasí jsme si užili návštěvu  letní rezidence rakouských císařů, zámek Schönbrunn, kde jsme si prohlédli zámeckou zahradu se známou vyhlídkou Gloriette, zahradní labyrint a jiná krásná zákoutí. Ze Schönbrunnu jsme se přesunuli do centra Vídně, kde jsme postupně navštívili náměstí Marie Terezie se dvěma identickými budovami Uměleckohistorického a Přírodovědného muzea, Muzeum moderního umění zvané MUMOK, rakouský parlament, neogotickou vídeňskou radnici, Burgtheater, zimní sídlo Habsburků Hofburg, katedrálu svatého Štěpána, budovu státní opery a nejznámější vídeňské třídy Kohlmarkt či Kärtner Straße. Na závěr výletu nás čekal zábavní park Prater, kde si přišel na své každý účastník naší výpravy. Domů jsme se vrátili unavení, ale spokojení a již teď se těšíme na příští rok.