Boženy Němcové 2
Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

Certifikát – 800 stromů pro Opavu

75. let výročí naší školy

Náš svět technologií

Schránka důvěry

Pokud máte nějaký problém nebo chcete na něco upozornit písemnou formou, můžete využít schránku důvěry.

Ta se nachází v přízemí budovy školy (směrem do jídelny).

Nebo napište na školní email důvěry: duvernaschranka@zsbnopava.cz

Klub rodičů

Informace o tématech a termínech Klubů rodičů: zde

Učebna pod širým nebem

Učebna pod širým nebem

Zasazená lípa ke 100. výročí vzniku ČSR

Náš strom svobody, který jsme zasadili dne 31. 10. 2018 roste již:

strom
Žákovský parlament

MOTIVAČNÍ DEN S NĚMČINOU – HRA ECHOS

V pondělí 17.6 se němčináři z 8.A a 8.B zúčastnili velmi zajímavého projektu ECHOS, a to ve spolupráci s Metodickým centrem ProLingua při SLU v Opavě. Motivační hra ECHOS nám přinesla velmi příjemné osvěžení závěrečných hodin německého jazyka a hravou formou všechny zúčastněné seznámila s osobnostmi a pohádkami bratří Grimmů. Na téma jedné z grimmovských pohádek, Brémští muzikanti,  vznikla „audioskládačka“, jejíž dílky žáci řadili pomocí obrázků do chronologického pořadí. Správnost svých odpovědí si ověřovali v aplikaci na mobilech či tabletech v moderní multimediální učebně Slezské univerzity. Na první část hry navazoval workshop, dílna tvůrčího psaní. Jednotlivé pracovní skupinky vytvořily zajímavé a vtipné komiksy v němčině, které byly následně sdíleny a prezentovány. Už nyní se těšíme na podzim příštího školního roku, kdy jsme byli přizváni k účasti na podobné akci – únikové hře zaměřené na další hlubší poznávání německých reálií.

Plán školních akcí
Školní časopis „Podlavičník“ – 4/2024

Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 –

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil ŠD: +420 734 170 639

Mobil školy: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

Zkoumavé čtení