Návštěva Domova Bílá Opava

Poslední adventní týden se naše děti – zpěváčci – pod vedením paní učitelky Poláškové a paní učitelky Neuvirtové Slováčkové vydaly do Domova Bílá Opava na Rooseveltově potěšit zpěvem seniory – klienty Bílé Opavy. Nadšení a radost ze sdílených chvil v době předvánoční se odráželo nejen v očích dětí, ale také v očích „babiček“, které se těšily na dětský zpěv a úsměv. Každá paní učitelka si se svou skupinou dětí připravila české lidové koledy i neobvyklé, avšak veselé i dojemné vánoční písně. Vystoupení vyvrcholilo společnou novoroční písní Fanfrnoch, která zazněla s doprovodem tohoto téměř zapomenutého hudebního nástroje. Všechny děti si spolu také připravily staré tradiční koledy (Narodil se Kristus Pán, Nesem vám noviny, Štědrej večer nastal, …), které si s radostí zazpívalo i zjihlé publikum. Celé dopoledne se neslo v příjemné, milé, přátelské, sváteční, slavnostní atmosféře. Už teď se moc těšíme na jaro, kdy do Bílé Opavy opět zavítáme.

Mgr. Jana Polášková a Mgr. Lenka Slováčková Neuvirtová