Boženy Němcové 2
Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

Certifikát – 800 stromů pro Opavu

75. let výročí naší školy

Náš svět technologií

Schránka důvěry

Pokud máte nějaký problém nebo chcete na něco upozornit písemnou formou, můžete využít schránku důvěry.

Ta se nachází v přízemí budovy školy (směrem do jídelny).

Nebo napište na školní email důvěry: duvernaschranka@zsbnopava.cz

Klub rodičů

Informace o tématech a termínech Klubů rodičů: zde

Učebna pod širým nebem

Učebna pod širým nebem

Zasazená lípa ke 100. výročí vzniku ČSR

Náš strom svobody, který jsme zasadili dne 31. 10. 2018 roste již:

strom
Žákovský parlament

Po stopách Hanse Kudlicha

Ve čtvrtek 13.10 jsme se vydali se skupinkou němčinářů z 8. A, 8. B a 9. A do Úvalna pátrat po stopách Hanse Kudlicha. Hans Kundlich byl lékař a politik německé národnosti ze Slezska a narodil se právě v Úvalně. V revolučním roce 1848 podal jako poslanec rakouského Říšského sněmu návrh na zrušení poddanství. V roce 1913 byla v Kudlichově rodném městě na jeho počest postavena rozhledna na vrchu Strážiště, která byla cílem našeho výletu. Součástí stavby je také Kudlichovo mauzoleum, kde jsou dnes uloženy jeho ostatky. Po zpáteční cestě jsme se zastavili v místním strašidelném domě Na Rychtě, což je kouzelné místo s úžasnou atmosférou. Celý den jsme si užili maximálně také díky nádhernému podzimnímu počasí.

Mgr. Ivana Harazinová a Mgr. Miroslava Novotná

Plán školních akcí
Školní časopis „Podlavičník“ – 4/2024

Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 –

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil ŠD: +420 734 170 639

Mobil školy: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

Zkoumavé čtení