Pohádkový svět – 4. setkání ve znamení pohádky O dvanácti měsíčkách

Stalo se letošní krásnou tradicí, že se pravidelně jednou měsíčně setkáváme s předškoláčky a jejich rodiči  na našem sobotním pohádkovém světě. Nejinak tomu bylo i tuto sobotu 14.4. dopoledne, které se neslo v duchu pohádky O dvanácti měsíčkách. Úvodní aktivitou, která hned po vstupu do školy na děti čekala, byly veršovánky, kde k textu  básničky  O dvanácti měsíčkách přiřazovaly děti obrázky. Odtud děti směřovaly do tělocvičny – tato aktivita byla spojena s pohybem a  vyzkoušely si nelehké Maruščino putování plné překážek, než se dostala ke dvanácti měsíčkům. Na dalším stanovišti ochutnaly děti roční období všemi svými smysly – vyzkoušely chuť ovoce, hádaly se zavázanýma očima jaký druh ovoce ochutnávají, mohly si přičichnout ke kytičkám a poskládat roční období  podle měsíců do velkého kalendáře. Pod názvem čarování se skrývala výroba tajemné barevné hmoty – vlastního „slizu“, z něhož mohly dále děti vyrábět  nejrůznější tvary. Velice oblíbenými se stali roboti – ozobotci, kteří Marušce pomohli najít cestu k měsíčkům. Samozřejmě se děti mohly na pohádku podívat, pod vedením paní učitelky si ji připravily jako divadelní představení děti ze 6.A. Po zhlédnutí pohádky si předškoláčci mohli vyrobit měsíční čelenku – podle toho, jaké roční období si vybrali a závěrečné stanoviště bylo plné her, skládaček, hledání a skládání velkých puzzlí, kde si mohli rodiče i děti pochutnat na buchtách při čaji nebo kávičce. Přestože venku bylo krásné počasí, sešli jsme se ve velkém počtu a společně si sobotní dopoledne užili.

Plán akcí na duben 2021

• Velikonoční prázdniny

Od 1. 4. – do 30. 4.

• Videokurz E-bezpečí pro rodiče (informace v EŽK)