Ovoce, zelenina a mléko do škol

Naše škola se i v tomto školním roce zařadila do projektu Ovoce a zelenina do škol a Mléko do škol. Projekt Ovoce a zelenina do škol je pro tento školní rok 2017/2018 rozšířen i o žáky druhého stupně tzn. že všichni žáci bez ohledu na věk budou dostávat zdarma jednou týdně porci zeleniny nebo ovoce. Projekt Ovoce a zelenina do škol probíhá v České republice ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvem zdravotnictví a Ministerstvem zemědělství. Cílem projektu je vytvářet lepší stravovací návyky u dětí, bojovat proti narůstající dětské obezitě a podporovat zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny u dětí. V rámci projektu vznikly internetové stránky www.ovocedoskol.szif.cz, kde můžete nalézt další zajímavé informace.

V projektu Mléko do škol budou žáci, taktéž bez ohledu na věk, dostávat dvakrát měsíčně neochucené mléko. Mléko je trvanlivé a je možné jej skladovat při pokojové teplotě. Do budoucna se plánuje rozšíření sortimentu o další neslazené mléčné výrobky.

Oba tyto projekty zaštiťuje Státní zemědělský intervenční fond ve spolupráci s MŠMT ČR .