boženy němcové 2
Aktuálně
  • Nenechte si ujít informační systém obsahující vzdělávací nabídku středních škol – více na www.infoabsolvent.cz
  • Naše škola je zapojena do projektu Mléko do škol a Ovoce a zelenina do škol. Bližší informace o projektech naleznete zde.

Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

Klub rodičů ve šk. r. 2018/2019

Informace o tématech a termínech Klubů rodičů: zde

NNTB – Nenech to být

Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Nenech to být!

Klikni zde!

Zasazená lípa ke 100. výročí vzniku ČSR

Náš strom svobody, který jsme zasadili dne 31. 10. 2018 roste již:

strom
Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 -

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

Žákovský parlament

Jazyková škola HELLO – partner školy

Plán výchovně vzdělávací práce  pro školní rok 2019/2020

Organizace ŠD:

Provoz: 6:00 – 17:00

Počet oddělení: 6

  1. oddělení – Svatoslava Pavlíčková
  2. oddělení – Naděžda Weinholdová
  3. oddělení – Hana Lenartová
  4. oddělení – Martina Hlaváčková
  5. oddělení – Radmila Tomanová
  6. oddělení – Drahomíra Stuchlíková

Zájmové kroužky ŠD:

  • Keramický kroužek
  • Výtvarný kroužek
  • Pohybové hry
  • Vaření

Hlavní úkoly výchovně vzdělávací práce v jednotlivých měsících

Září

  1. Kreslení na asfalt: skupinky nebo jednotlivci kreslí křídami na asfalt v okolí školy na předem zadané téma
  2. Turistický výlet – sobotní akce
  3. Šipkovaná
  4. Výtvarná akce pro rodiče s dětmi – podzimní tématika

Říjen

  1. Hadrový bál: odpoledne plné tance, zábavných úkolů a soutěží
  2. Cesta za pokladem: skupinky mají za úkol nalézt poklad a to vzájemnou spoluprací
  3. Draci a dráčci

Listopad

  1. Vlaštovkové odpoledne: soutěž o výrobu nejlepší vlaštovky
  2. Výtvarné akce pro rodiče s dětmi – adventní výzdoba
  3. Mrkev 6x jinak
  4. Příprava školní akce „Vánoční akademie školy“

Prosinec

  1. Mikulášský míč
  2. Odpoledne společenských her

Leden

  1. Zimní sporty trochu jinak
  2. Zdobení stromku pro zvířátka – výlet do lesa
  3. Družinová Superstar

Únor

  1. Maškarní karneval soutěžení, dovádění
  2. Skákací odpoledne (sportovní akce)
  3. Hledej, poznej, odpověz

Březen

  1. Papírové variace
  2. Výtvarné akce pro rodiče s dětmi
  3. Jednohubkové odpoledne

Duben

  1. Hliněná paráda
  2. Velikonoční výtvarné dílny
  3. Čarodějnické odpoledne

Květen

  1. Pyžamová diskotéka: tančíme a soutěžíme za zvuku oblíbených písniček
  2. Výtvarná akce – Den matek (projekt pro rodiče s dětmi)
  3. Turistický výlet
  4. „Boženka má talent“ – multižánrová soutěžní přehlídka dětských talentů

Červen

  1. Návštěva psího útulku
  2. Netradiční soutěže pro děti
  3. Rozloučení s dětmi

 

Závěr

Plán výchovně vzdělávací práce vychází z ŠVP pro ŠD. Celoroční plán je pravidelně doplňován drobnějšími akcemi jednotlivých oddělení a také účastí na soutěžích pořádaných opavským kabinetem ŠD.

Děti i rodiče jsou ovšem informování předem a to na nástěnce ŠD, umístěné ve vchodu školy. Všechny akce jsou zaznamenány v kronice ŠD.

Během celého roku probíhá sběr víček z PET lahví a také navštěvujeme s dětmi kulturní akce. U všech činností dbají vychovatelky na bezpečnost dětí a dodržují všechny zásady spojené s ochranou zdraví dětí.

 

V Opavě dne 30. 8. 2019                                                                                 Zpracovaly:     vychovatelky ŠD

Kalendář akcí na září 2019

2. 9. Po

  • Zahájení školního roku 2019/2020 (2 vyuč. hodiny)
  • 11:00  Aktiv třídních učitelů

3. 9. Út

  • Seznámení se školním řádem, BOZ – třídní učitelé
  • 13:00 Schůzka realizačního týmu Akademie (Lex, Sal, Hon, Slo, Šev, Mus, Mat)

4. 9. St

  • 11:00 Konzultace s logopedem SPC pro vady řeči – Weinholdová, Jelenová, Žídková

5. 9. Čt

  • Festival Art and Science – IX.A, IX.B
  • 9:00 Přednáška pro děti VI.B SPC

6. 9. Pá

  • Začátek výuky plavání IV.A, IV.B

9. 9. Po

  • Adaptační pobyt VI.A

 10. 9. Út

  • 8:00 Focení 1. tříd (Photodienst)
  • Adaptační pobyt VI.A

11. 9. St 

  • 9:00 Inkluze – závěrečné hodnocení – Lexová, Salamonová, Langrová
  • Kreslení na asfalt – akce ŠD
  • Adaptační pobyt VI.A, VI.B

12. 9. Čt 

  • 8:30 Dopravní výchova III.A
  • Velká cena malých zoologů – výběr 4. – 5. r.
  • Adaptační pobyt VI.B

13. 9. Pá

  • Krajské kolo soutěže Wolfram
  • Adaptační pobyt VI.B

16. 9. Po

  • Divadelní představení – 1. ročník
  • Plány na šk. rok, tematické plány – termín odevzdání

18. 9. St 

  • Dopravní výchova IV.A
  • Šipkovaná – akce ŠD
  • Metodická poradna ZŘ – Salamonová

19. 9. Čt 

  • DVPP Dram. výchova – Slováčková

20. 9. Pá 

  • DVPP Dram. výchova – Slováčková

23. 9. Po

  • DVPP Dram. výchova – Slováčková
  • Výtvarná akce pro rodiče s dětmi – akce ŠD

24. 9. Út

  • DVPP Dram. výchova – Slováčková

25. 9. St 

  • Dopravní výchova IV.B
  • Výtvarná akce pro rodiče s dětmi – akce ŠD

26. 9. Čt

  • Schůzka koordinátorů MAP – Salamonová