Výlety 1.B

Děti 1.B mají za sebou jednodenní výlet do lesa (pátek 23.6.) a dvoudenní výlet do Žimrovic (26.6.-27.6.). V pátek jsme dojeli autobusem do Štáblovic a odtud příjemnou krajinou  přírodní rezervace Hvozdnice do Slavkova. V lese jsme obcházeli 2 rybníky, na kterých jsme se viděli s labutí rodinkou a vodníkem a ve Slavkově jsme procházku zakončili míčovými hrami na místním hřišti. Náš dvoudenní výlet jsme zahájili návštěvou hřebčína v Hradci nad Moravicí, odtud jsme se přesunuli k žimrovickému splavu, kde nás čekala osvěžující vodní chvilka. Poté jsme doputovali do ADP v Žimrovicích,kde jsme si po ubytování pochutnali na  obědě. Odpoledne jsme zahráli kvízovou hru s kartami, pak jsme objevili hřiště, míč, trampolínu, průlezky, houpačky, pískoviště…..S dětmi jsme zahráli klasické hry našeho dětství (na jelena, vyvolávku, mrkanou). Po večeři a nezbytných nákupech dobrotek jsme se šli projít a to byla teprve legrace: přenášeli jsme „raněné“, vodili „nevidomé“, odhadovali vzdálenosti, vyzkoušeli jsme různé druhy chůze( ve dvojicích, ze zapojením rukou, jako roboti…), zahráli schovávanou v lesíku. Večer sprcha a unavené děti po zalehnutí ihned usnuly. Ráno jsme po snídani chvátali na zámek, zde jsme se přesunuli do historie a díky p.Havrlantovi se děti dozvěděly spoustu zajímavého v rámci edukačního programu Cesta do středověku. Z některých se na chvíli stali dokonce rytíři a nechyběla ani královna Kunhuta. Po prohlídce 3.zámeckého okruhu  jsme přešli na dětské hřiště v Hradci a výlet jsme zakončili šunkovou pizzou. Vlakem do Opavy a hurá domů!

Plán akcí na leden 2022

• Zimní sporty trochu jinak – akce ŠD

• Přednáška a diskuze na téma: „Fascinující mikrosvět“ 8. A a 8. B s fyzikem mikročástic ze Slezské univerzity v Opavě

• Zdobení stromků pro zvířátka – akce ŠD