1. setkání předškoláků bylo ve znamení pohádky “Perníková chaloupka”

V sobotu 20. 1. 2018  se předškolní děti zúčastnily první ze série pohádkových projektů, které se rozhodla v tomto pololetí  uspořádat  naše škola. V časovém rozpětí od 9.00 do 12.00 měly děti možnost projít se společně s rodiči pohádkovým lesem a seznámit se s obsahem pohádky O perníkové chaloupce. Děti si poskládaly pohádkové puzzle, zasportovaly si v pohádkovém lese plném netradičních disciplín, prověřily si svou zdatnost a obratnost. Vyzdobily si perníkovou chaloupku, ochutnaly voňavý, čerstvě upečený perníček a dokonce mohly vsadit ježibabu do pece. 😀 Na stanovišti “Pohádka v pohybu“ se děti soustředily na zvládání koordinace pohybů a celkovou zručnost a obratnost. Procházka po nášlapné dráze nebo říčních kamenech naučila děti řízenému pohybu.

Tak jako v pohádce si musely děti umět poradit a hledat nejvhodnější cestu, jak zdolat všechny překážky. Na jednom ze stanovišť si děti vyzkoušely základy matematiky a podle předlohy se pokoušely vyzdobit velké perníkové srdce. Seznámily se se základy práce na interaktivní tabuli a naprosto nadšené byly z práce na počítači, kde si   malí filmaři sami zrežírovali a natočili vlastní verzi této pohádky.  Žáci ze VI. A třídy  pohádku dětem zahráli. Amatérští herci podávali úžasné výkony a předškoláčci  i rodiče se výborně bavili, což dali najevo svým hlasitým potleskem.

Z pohádkového dopoledne si malí návštěvníci kromě sladkých odměn odnášeli spoustu zážitků a některým se vůbec nechtělo domů.

Motto:

„Hledáš-li bez zájmu,nenajdeš méně než slepý.
Hledáš-li se zájmem, najdeš víc, než si čekal“.

Animace pohádky si můžete stáhnout na této stránce: zde

Foto z akce: zde

Plán akcí na září 2021

• Zahájení školního roku