Učebna pod širým nebem

ABECEDA PENĚZ

Žáci druhých ročníků se  v letošním roce zapojily do projektu finanční gramotnosti ABECEDA PENĚZ. Nejdříve absolvovali vstupní  online testy.  V tomto týdnu proběhlo interaktivní setkání s organizátory projektu na čtyřech stanovištích/ Cesta do práce, Zaměstnání, Nákupy a Hospodaření. /. Průběžně se seznámily s příjmy a výdaji, které dospělák běžně má. K opakování získaných poznatků nám bude dále sloužit pracovní sešitek a interaktivní tabule ve třídě. Na konci sešitku si mohou děti vyplnit a vystavit diplom ŠIKOVNÉHO HOSPODÁŘE.

Dětem si program užily a  domů si odnesly pokladničku s malým obnosem určeným k dalšímu spoření. V závěru projektu nás čekají ještě znovu online testy, kde by měly děti zúročit to, co se naučily.