Badatelský kroužek

V letošním školním roce jsme pro zvídavé děti nižších ročníků otevřeli Kroužek malých badatelů.

Kroužek si vzaly pod patronát paní učitelky: Mgr. Kristina Musilová, Mgr. Taťána Honajzerová, Mgr. Lenka Bahenská a Mgr. Alena Sokolová. Každá z nich střídavě ve svých lekcích nabízejí dětem určitá témata z různých oblastí. S paní učitelkou Musilovou si rozšiřují dovednosti v oblasti IT prostřednictvím programovaní ozobotů. Paní učitelka Honajzerová jim ukazuje cestu k bádání historie města. Formou práce s historickými prameny a návštěvou kulturních institucí. Děti se tak mohly dozvědět, jak vypadalo a jak se žilo v jejich městě v období pravěku, středověku. Do tajů fyzikálních zákonů je zasvěcuje p. uč. Bahenská. Děti už měly možnost například pozorovat a testovat chování kapalin, zkoumat magnetické pole nebo pohyb těles ve vzduchu. S pozorováním a zkoumáním přírodnin jim pomáhá p. uč. Sokolová. V proběhlých lekcích se žáci zaměřili na stavbu a vnitřní pochody rostlin.

V příštím školním bude kroužek pokračovat i pro nové zájemce.