Boženy Němcové 2
Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

75. let výročí naší školy

Náš svět technologií

Letní kurz angličtiny v severní Anglii – léto 2024

Schránka důvěry

Pokud máte nějaký problém nebo chcete na něco upozornit písemnou formou, můžete využít schránku důvěry.

Ta se nachází v přízemí budovy školy (směrem do jídelny).

Nebo napište na školní email důvěry: duvernaschranka@zsbnopava.cz

Klub rodičů

Informace o tématech a termínech Klubů rodičů: zde

Učebna pod širým nebem

Učebna pod širým nebem

Zasazená lípa ke 100. výročí vzniku ČSR

Náš strom svobody, který jsme zasadili dne 31. 10. 2018 roste již:

strom
Žákovský parlament

Článek z časopisu „Děkujeme milované paní učitelce, která se bohužel předávání soutěžních srdíček nedožila“

Napsali jste nám v časopise AGE Management

Dobrý den

Váš projekt je úžasný, vede děti k zamyšlení, kolik je na světě lidí, kteří jsou opuštění, nemocní a potřebují pomoc nás ostatních. Letošního ročníku se účastnila i třída, do které chodí má devítiletá dcera. S nadšením vyprávěla, jak vyrábí srdíčka a že je všechny maminky dostaneme ke Dni matek na besídce, kterou společně s paní učitelkou připraví. Bohužel na besídku už nedošlo, protože se paní učitelka před dvěma týdny náhle ocitla v nemocnici a její stav byl natolik vážný, že před dvěma dny zemřela. Pro všechny to byla zdrcující zpráva, děti svou paní učitelku milovaly. Příští rok měly mít novou paní učitelku třídní, a tak jsme my rodiče plánovali velkou rozlučku a poděkováni za to, jak naše ratolesti ty tři roky vedla. Jen nikdo z nás nečekal, že půjdeme paní učitelku vyprovodit na její poslední cestu. Bylo to právě v den setkání vítězů Vaší soutěže v Poslanecké sněmovně.

O to víc si teď uvědomujeme, jak pravdivá byla její slova: „Říkejte co nejčastěji svým blízkým, že je máte rádi, že jim patří Vaše srdce… Není totiž nic horšího, než toto nikdy neslyšet nebo to někomu nestihnout říct.

Paní učitelko, děkujeme za všechno, budete nám všem moc chybět.

Hana Chodurová, maminka Niny z 3. A,
ZŠ Opava,  Boženy Němcové 2

 

Zamyšlení dětí ze 3. A nad tím, komu by darovaly srdce, které vyrobily.

Veronika Mlčochová, 8 let:
“Toto srdce bych darovala nemocným lidem. Takovým lidem, kteří ani už nemůžou vstát z postele, nemůžou ani obejmout své děti! Proto věřím, že je aspoň tímto srdcem potěším.”

Jan Matušek, 9 let:
“Své srdce bych daroval své mamince, protože s ní nikdo z naší rodiny není celé dopoledne. Já s bráchou a taťkou se vidíme ve škole, ale ona je v práci sama. Proto si myslím, že toto srdce jí připomene, že ji máme rádi.”

Karolína Palyzová, 8 let:
“Toto srdce bych darovala babičce, které skoro všichni umřeli, když byla malá. Proto bych jí chtěla dát toto srdce, aby už jí nebylo smutno. A chci jí vzkázat, že ji mám moc ráda a už se těším, až k nám zase přijede na návštěvu.”

Bára Izraelová, 9 let:
“Toto srdce bych darovala dětem, které jsou nemocné a nemůžou být se svou rodinou. Aby nebyly smutné a věděly, že na ně všichni doma určitě moc myslí!”

Hana Plačková, 9 let:
“Já bych toto srdce darovala opuštěným lidem, aby si nepřipadali opuštění”.

Plán školních akcí
Školní časopis „Podlavičník“ – 4/2024

Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 –

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil ŠD: +420 734 170 639

Mobil školy: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

Zkoumavé čtení