Boženy Němcové 2
Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

75. let výročí naší školy

Náš svět technologií

Letní kurz angličtiny v severní Anglii – léto 2024

Schránka důvěry

Pokud máte nějaký problém nebo chcete na něco upozornit písemnou formou, můžete využít schránku důvěry.

Ta se nachází v přízemí budovy školy (směrem do jídelny).

Nebo napište na školní email důvěry: duvernaschranka@zsbnopava.cz

Klub rodičů

Informace o tématech a termínech Klubů rodičů: zde

Učebna pod širým nebem

Učebna pod širým nebem

Zasazená lípa ke 100. výročí vzniku ČSR

Náš strom svobody, který jsme zasadili dne 31. 10. 2018 roste již:

strom
Žákovský parlament

Prvňáčci na výletě

 VÝLET DO ÚVALNA –  1.A ,  1.B

V pátek 24. 6. jsme se vydali na náš první školní výlet do blízkého městečka Úvalno. To byste nevěřili, kolik krásných míst jsme tam objevili. Například rozhlednu Hanse Kudlicha, na které jsme si prohlédli celé okolí. Kdo se nebál, vylezl až nahoru. V místní restauraci a na koupališti jsme si koupili občerstvení a mohli jsme se brouzdat i ve vodě. To bylo smíchu, když někteří spadli do vody celí.

Po tomto osvěžení jsme sešli dolů na Rychtu, kde nás čekalo zrcadlové a dveřní bludiště. Procházet skleněné bylo legrační, ale to dveřní – strašidelné. Někteří dovnitř ani nešli. A ještě víc jsme se báli ve sklepení, kde byly měnící se obrazy, stará studna a taky močál. Děsivé bylo přiblížit se k čertí truhle, která se otvírala a strašidelně rachotila. No zkrátka, spousta zážitků.

Naproti na staré faře jsme se podívali, jak žili lidé dříve. Jak vařili, prali, jaké měli pokoje a také hračky. Poseděli jsme si v lavicích ve staré třídě a pročetli si staré učebnice. Jak byly jiné, oproti těm našim.

Nakonec jsem se vydováděli na místním hřišti a zbytek peněz utratili na vlakovém  nádraží. Domů jsme jeli unavení, ale spokojení.

Plán školních akcí
Školní časopis „Podlavičník“ – 4/2024

Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 –

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil ŠD: +420 734 170 639

Mobil školy: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

Zkoumavé čtení