Boženy Němcové 2
Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

75. let výročí naší školy

Náš svět technologií

Letní kurz angličtiny v severní Anglii – léto 2024

Schránka důvěry

Pokud máte nějaký problém nebo chcete na něco upozornit písemnou formou, můžete využít schránku důvěry.

Ta se nachází v přízemí budovy školy (směrem do jídelny).

Nebo napište na školní email důvěry: duvernaschranka@zsbnopava.cz

Klub rodičů

Informace o tématech a termínech Klubů rodičů: zde

Učebna pod širým nebem

Učebna pod širým nebem

Zasazená lípa ke 100. výročí vzniku ČSR

Náš strom svobody, který jsme zasadili dne 31. 10. 2018 roste již:

strom
Žákovský parlament

ŠD – Jarní prázdniny ve škole – čtenářský den

V úterý 28. 2. 2023 jsme po procházce v parku zavítali do Knihovny Petra Bezruče v Opavě. Paní knihovnice nám zajímavě vyprávěla o životě a tvorbě spisovatele Václava Čtvrtka, kterého dobře známe také jako autora pohádek pro děti: Pohádky z mechu a kapradí, O loupežníku Rumcajsovi, O loupežnickém synku Cipískovi, O makové panence a motýlu Emanuelovi, Říkání o víle Amálce. Ze života pana Čtvrtka jsme se dozvěděli, že jeho rodné jméno bylo Václav Jan Maria Cafourek a když začal psát knihy, přejmenoval se na „Čtvrtek“ proto, že se narodil 4. 4. ve čtvrtek (1911). Postavičku víly Amálky pojmenoval po své ženě, která zemřela příliš brzy a loupežník Rumcajs je namalován tak, jak vypadal ilustrátor pohádek pan Radek Pilař. Dětem se líbila i výtvarná aktivitka, která je čekala po vyprávění a nakonec si malí čtenáři mohli knihy také půjčit domů. Všichni jsme se pak spokojeně vrátili do školy, kde nás čekal dobrý oběd, společenské hry a stavebnice v družině. Těšíme se na další akci. Vaše vychovatelky. 😀

Plán školních akcí
Školní časopis „Podlavičník“ – 4/2024

Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 –

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil ŠD: +420 734 170 639

Mobil školy: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

Zkoumavé čtení