Boženy Němcové 2
Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

75. let výročí naší školy

Náš svět technologií

Letní kurz angličtiny v severní Anglii – léto 2024

Schránka důvěry

Pokud máte nějaký problém nebo chcete na něco upozornit písemnou formou, můžete využít schránku důvěry.

Ta se nachází v přízemí budovy školy (směrem do jídelny).

Nebo napište na školní email důvěry: duvernaschranka@zsbnopava.cz

Klub rodičů

Informace o tématech a termínech Klubů rodičů: zde

Učebna pod širým nebem

Učebna pod širým nebem

Zasazená lípa ke 100. výročí vzniku ČSR

Náš strom svobody, který jsme zasadili dne 31. 10. 2018 roste již:

strom
Žákovský parlament

Šesťáci v muzeu

V pátek 2. prosince jsme se žáky 6. A vyměnili prostor třídy za Slezské zemské muzeum a hodinu výchovy k občanství jsme prožili tam. Tématem hodiny byla rodina a expozice v muzeu nás inspirovala k různým pohledům na naše téma. Podle fotografií, které znázorňovaly rodiny v různých obdobích a v různém prostředí, jsme odvozovali, jak se rodina a pohled na ni vyvíjel a měnil. Obrázky míst, kde rodiny žily nás zase nutily přemýšlet, jak nás prostředí ovlivňuje. A jelikož v historii byly rodiny velmi početné, vyzkoušeli jsme si i to, zda umíme všechny členy široké rodiny pojmenovat. Teď v dalším učivu už budeme pokračovat ve třídě, ale do muzea se v rámci projektu Za horizont – kreativní učení ještě podíváme.

 

Plán školních akcí
Školní časopis „Podlavičník“ – 4/2024

Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 –

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil ŠD: +420 734 170 639

Mobil školy: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

Zkoumavé čtení