Boženy Němcové 2
Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

Certifikát – 800 stromů pro Opavu

75. let výročí naší školy

Náš svět technologií

Schránka důvěry

Pokud máte nějaký problém nebo chcete na něco upozornit písemnou formou, můžete využít schránku důvěry.

Ta se nachází v přízemí budovy školy (směrem do jídelny).

Nebo napište na školní email důvěry: duvernaschranka@zsbnopava.cz

Klub rodičů

Informace o tématech a termínech Klubů rodičů: zde

Učebna pod širým nebem

Učebna pod širým nebem

Zasazená lípa ke 100. výročí vzniku ČSR

Náš strom svobody, který jsme zasadili dne 31. 10. 2018 roste již:

strom
Žákovský parlament

Studijně poznávací zájezd do Anglie

Anglická riviéra Torbay

Ve dnech 3. až 10. října 2015 se vybraní žáci ZŠBN zúčastnili studijně poznávacího zájezdu do Anglie, a to v rámci Výzvy číslo 56 – projektu EU na podporu vzdělávání.

Zájezdu se zúčastnilo 40 žáků z pátých až devátých tříd a čtyři doprovázející kantoři. Své vysoce profesionální služby nám poskytla CK Student Agency, za což jí znovu děkujeme.

foto_anglie

Cílem projektu – zájezdu bylo procvičení a zdokonalení znalosti anglického jazyka v jazykové škole ukončené certifikátem a doprovodné poznávací výlety v okolí anglické riviéry v oblasti Torbay a následně i prohlídkou hlavního města Londýna. Dále také poznávání anglické kultury a způsobu života, a to zejména ubytováním v rodinách, kde se žáci zapojili do běžného života anglické rodiny tím, že se stali na týden její součástí.

Děti navštěvovaly jazykovou školu LAL Language Centre ve městě Paignton. Po třech dnech studia získali osvědčení o absolvování kurzu. Žáci se aktivně zapojili nejen do výuky (kdy byli chváleni pro své dovednosti i vzorný způsob chování), ale i do navazování kontaktů s ostatními zahraničními studenty.

Během výletů do okolí jsme s žáky navštívili města Exeter, Plymouth (včetně podmořského akvária), oblasti Devonu a Cornwallu, světoznámý národní park Dartmoor i světově významný Eden Project– systém umělých biomů světa. Po zpáteční cestě autobusem jsme taktéž jeden den věnovali návštěvě hlavního města Londýna, ve kterém jsme zhlédli nejvýznamnější památky, o kterých se děti v rámci výuky anglického jazyka učí.

Pevně věříme, že všechny tyto nabyté zkušenosti žákům významně pomohou při dalším studiu anglického jazyka.

Závěrem patří poděkování rodičům za zodpovědný přístup a spolupráci, dětem za vzorné chování a reprezentaci školy, doprovázejícím učitelům za starostlivost a péči, kterou dětem během náročného pobytu v cizím prostředí věnovali a zejména vedení ZŠBN za možnost zúčastnit se tohoto projektu. Děkujeme.

Foto z poznávacího zájezdu: zde

Plán školních akcí
Školní časopis „Podlavičník“ – 4/2024

Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 –

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil ŠD: +420 734 170 639

Mobil školy: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

Zkoumavé čtení