Vánoční den 17. 12. 2015

Ve čtvrtek 17.12. žila naše škola Vánocemi. Ve slavnostně a příjemně vyzdobené škole jsme přivítali rodiče a děti na našich výtvarných dílnách, otevřených od 16.00 hodin. Ve třídách se dětem a rodičům věnovali učitelé, učitelky, vychovatelky a vyráběly se drobné vánoční dekorace. Děti pracovaly se samotvrdnoucí hlínou a tvořily stojánek pro vonnou tyčinku, slepováním barevných proužků jim pod rukama vyrostl stromeček s bramborovou nebo pomerančovou hvězdičkou, přírodninami ozdobenou čajovou svíčku vytvářely v další dílně. Více času a trpělivosti bylo třeba k vytvoření hlídacího andílka na kliku u dveří a prstíky se pocvičily i při dozdobování keramické rybičky, kde se navlékalo lýko nebo provázek. Panáček ze šišky, keramické hlavičky a filcové látky byl poslední vánoční drobností letošních dílen. Sladkou odměnou pro všechny pak bylo zdobení perníku cukrem a barevnou polevou. Vánoční atmosféru školy báječně doplňovala výstava paličkovaných krásných a jemných ozdůbek. Náš tradiční jarmark v přízemí školy nabízel ke koupi výrobky dětí naší školy, keramických kroužků a školní družiny. Vánoční pohodu dolaďovala naše kavárna – voňavá a odpočinková. Peníze získané na vstupném, prodeji z jarmarku a kavárny budou věnovány na akci Adopce na dálku. Děkujeme rodičům a dětem za návštěvu, vstřícnost a pochvalná vyjádření. Natočené video vánoční besídky najdete v naší fotogalerii v lednu a na fotografie se můžete podívat již nyní: zde.

Plán akcí na leden 2022

• Zimní sporty trochu jinak – akce ŠD

• Přednáška a diskuze na téma: „Fascinující mikrosvět“ 8. A a 8. B s fyzikem mikročástic ze Slezské univerzity v Opavě

• Zdobení stromků pro zvířátka – akce ŠD