Boženy Němcové 2
Pohádkový svět

Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

Schránka důvěry

Pokud máte nějaký problém nebo chcete na něco upozornit písemnou formou, můžete využít schránku důvěry.

Ta se nachází v přízemí budovy školy (směrem do jídelny).

Nebo napište na školní email důvěry: duvernaschranka@zsbnopava.cz

Klub rodičů

Informace o tématech a termínech Klubů rodičů: zde

Učebna pod širým nebem

Učebna pod širým nebem

Zasazená lípa ke 100. výročí vzniku ČSR

Náš strom svobody, který jsme zasadili dne 31. 10. 2018 roste již:

strom
Žákovský parlament

Vánoční den 17. 12. 2015

Ve čtvrtek 17.12. žila naše škola Vánocemi. Ve slavnostně a příjemně vyzdobené škole jsme přivítali rodiče a děti na našich výtvarných dílnách, otevřených od 16.00 hodin. Ve třídách se dětem a rodičům věnovali učitelé, učitelky, vychovatelky a vyráběly se drobné vánoční dekorace. Děti pracovaly se samotvrdnoucí hlínou a tvořily stojánek pro vonnou tyčinku, slepováním barevných proužků jim pod rukama vyrostl stromeček s bramborovou nebo pomerančovou hvězdičkou, přírodninami ozdobenou čajovou svíčku vytvářely v další dílně. Více času a trpělivosti bylo třeba k vytvoření hlídacího andílka na kliku u dveří a prstíky se pocvičily i při dozdobování keramické rybičky, kde se navlékalo lýko nebo provázek. Panáček ze šišky, keramické hlavičky a filcové látky byl poslední vánoční drobností letošních dílen. Sladkou odměnou pro všechny pak bylo zdobení perníku cukrem a barevnou polevou. Vánoční atmosféru školy báječně doplňovala výstava paličkovaných krásných a jemných ozdůbek. Náš tradiční jarmark v přízemí školy nabízel ke koupi výrobky dětí naší školy, keramických kroužků a školní družiny. Vánoční pohodu dolaďovala naše kavárna – voňavá a odpočinková. Peníze získané na vstupném, prodeji z jarmarku a kavárny budou věnovány na akci Adopce na dálku. Děkujeme rodičům a dětem za návštěvu, vstřícnost a pochvalná vyjádření. Natočené video vánoční besídky najdete v naší fotogalerii v lednu a na fotografie se můžete podívat již nyní: zde.

Plán školních akcí
Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 –

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil ŠD: +420 734 170 639

Mobil školy: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

Zkoumavé čtení