Boženy Němcové 2
Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

Certifikát – 800 stromů pro Opavu

75. let výročí naší školy

Náš svět technologií

Schránka důvěry

Pokud máte nějaký problém nebo chcete na něco upozornit písemnou formou, můžete využít schránku důvěry.

Ta se nachází v přízemí budovy školy (směrem do jídelny).

Nebo napište na školní email důvěry: duvernaschranka@zsbnopava.cz

Klub rodičů

Informace o tématech a termínech Klubů rodičů: zde

Učebna pod širým nebem

Učebna pod širým nebem

Zasazená lípa ke 100. výročí vzniku ČSR

Náš strom svobody, který jsme zasadili dne 31. 10. 2018 roste již:

strom
Žákovský parlament

Vánoční den 17. 12. 2015

Ve čtvrtek 17.12. žila naše škola Vánocemi. Ve slavnostně a příjemně vyzdobené škole jsme přivítali rodiče a děti na našich výtvarných dílnách, otevřených od 16.00 hodin. Ve třídách se dětem a rodičům věnovali učitelé, učitelky, vychovatelky a vyráběly se drobné vánoční dekorace. Děti pracovaly se samotvrdnoucí hlínou a tvořily stojánek pro vonnou tyčinku, slepováním barevných proužků jim pod rukama vyrostl stromeček s bramborovou nebo pomerančovou hvězdičkou, přírodninami ozdobenou čajovou svíčku vytvářely v další dílně. Více času a trpělivosti bylo třeba k vytvoření hlídacího andílka na kliku u dveří a prstíky se pocvičily i při dozdobování keramické rybičky, kde se navlékalo lýko nebo provázek. Panáček ze šišky, keramické hlavičky a filcové látky byl poslední vánoční drobností letošních dílen. Sladkou odměnou pro všechny pak bylo zdobení perníku cukrem a barevnou polevou. Vánoční atmosféru školy báječně doplňovala výstava paličkovaných krásných a jemných ozdůbek. Náš tradiční jarmark v přízemí školy nabízel ke koupi výrobky dětí naší školy, keramických kroužků a školní družiny. Vánoční pohodu dolaďovala naše kavárna – voňavá a odpočinková. Peníze získané na vstupném, prodeji z jarmarku a kavárny budou věnovány na akci Adopce na dálku. Děkujeme rodičům a dětem za návštěvu, vstřícnost a pochvalná vyjádření. Natočené video vánoční besídky najdete v naší fotogalerii v lednu a na fotografie se můžete podívat již nyní: zde.

Plán školních akcí
Školní časopis „Podlavičník“ – 4/2024

Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 –

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil ŠD: +420 734 170 639

Mobil školy: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

Zkoumavé čtení