Velikonoční dílny

V úterý 16.4. ožila naše jarně vyzdobená škola velikonočními dílnami. V přízemí a v 1.a 2. patře školy byly pro děti připraveny nejrůznější aktivity: návštěvníci se mohli podívat, ale také se zapojit do pokusů v improvizované chemické laboratoři v přízemí, v dalším patře se připravoval velikonoční zajíček z papírového sáčku a sladká náplň v podobě džemem ozdobených piškotů. Na tajné vzkazy poslouží srdíčkový bloček z papíru a vlnité lepenky, což byla prácička v další dílničce. Ve druhém patře se rodiče a děti mohli občerstvit v Kavárničce u Boženky a poté se opět vrhnout na další tvorbu: my dříve narozeni jsme si mohli zavzpomínat na mávátka z průvodů, jež připomínala harmoniková květina, lepená ve třídě 5.B. Kytičku z vlny  a  obrázek kuřátka z luštěnin zasazeného do lepenkového čtverce si děti odnesly z dalších dvou dílen.

Foto: Filip Klepek

Výroba košíčku pro kraslici, jež si děti polepovaly proužky z lepenky a zdobily speciálními fixy na kreslení vajíček čekala na zájemce v 3.A. Poslední „vyráběcí “ dílna se soustředila na tvorbu náramku z dřevěné nanukové špachtličky, stočené do oblouku, děti dekorovaly barevnými kolečky nebo drobnou těstovinou. Poslední třída-poslední aktivity- spočívaly v poznávání  a zapamatování zeleniny a ovoce z košíku, v po hmatu určování surovin a pojmenovávání obsahu skleniček-luštěninek. Vrcholem těchto her byla chůze ve vejcích, a to jak v polystyrenových (s přenášením vajíčka na lžičce), tak  i přechod po vejcích syrových bosou nohou, čehož se zúčastnili jen ti nejodvážnější a ostatní nevěřícně koukali. Děkujeme všem návštěvníkům našich velikonočních dílen, všem věrným i nově příchozím, kteří se nenechali zlákat krásným jarním počasím k pobytu venku, ale přišli za námi a užili si školy z jiné-barevnější a veselejší strany.

Plán akcí na září 2021

• Zahájení školního roku

• Zahájení plaveckého výcviku – IV.A, III.A

• Adaptační pobyt VI.A