Velikonoční dílny 2018

V úterý 27.3. jsme ve škole připravili pro naše děti a návštěvníky ze školek, ale i jiných opavských škol velikonoční dílny. V 1.a 2. patře školy byly otevřeny výtvarné dílny, kavárnička a výstavka paličkování. Děti si vyrobily motýlka z oříšku a cukrářských košíčků, kytičku, jejíž okvětní lístky tvořil nastříhaný hedvábný papír a střed recyklovaná podložka od vajíček. Ptáčkovy oči z pivních vršků doplňovalo tělíčko z kartonu a barevná peříčka. Keramické vajíčko se zdobilo mašličkami a sadilo do kelímku s obilím. Oddechovou výtvarnou dílnou byla tvorba náramku (z kousků nastříhaných brček a kloboukové gumy), více času zabrala příprava zajíčka, kde se kombinovalo stříhání, lepení a navlékání na jehlu. Veselé sluníčko na vzkazy se tvořilo v 1. patře. Na chodbě se děti odreagovaly od tvoření a zkoušely poznávat různé vůně ( majoránka, skořice, káva….), rozeznávaly zeleninu, hmatem poznávaly drobné předměty (lžička, míček, vařečka……), udicí  zachraňovaly ptáčky do hnízda a zjistily, že kreslit podle odrazu v zrcadle není zase taková jednoduchá záležitost. Pro všechny děti, které k nám přišly a zúčastnily se dílen byla v 1. patře připravena bonbónková kytička. Děkujeme všem, kteří nás navštívili a bavili se.

Plán akcí na září 2021

• Zahájení školního roku

• Zahájení plaveckého výcviku – IV.A, III.A

• Adaptační pobyt VI.A