Boženy Němcové 2
Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

75. let výročí naší školy

Náš svět technologií

Letní kurz angličtiny v severní Anglii – léto 2024

Schránka důvěry

Pokud máte nějaký problém nebo chcete na něco upozornit písemnou formou, můžete využít schránku důvěry.

Ta se nachází v přízemí budovy školy (směrem do jídelny).

Nebo napište na školní email důvěry: duvernaschranka@zsbnopava.cz

Klub rodičů

Informace o tématech a termínech Klubů rodičů: zde

Učebna pod širým nebem

Učebna pod širým nebem

Zasazená lípa ke 100. výročí vzniku ČSR

Náš strom svobody, který jsme zasadili dne 31. 10. 2018 roste již:

strom
Žákovský parlament

Velikonoční výtvarné dílny

V úterý 22.3. v době od 16-18 hodin se na naší jarně vyzdobené škole konaly tradiční předvelikonoční výtvarné dílny. Ve dvou patrech čekala na děti s rodiči spousta možností ke kreativnímu vydovádění se.

Z břízového proutí si děti stočily věneček a dozdobily zlatým deštěm a mašličkou, v dílně Hračka si barevným veselým papírem obalily papírovou rolku, dovázaly na provázek keramickou kuličku a vzniklo jednoduché házedlo. Více času a trpělivosti potřebovala dílna zvaná Vlňátko, zde se děti naučily namotat si bambulku a zájemci si dozdobovali vlněnou kouli  filcovými oušky nebo zobáčky a očičkami – a vlněné zvířátko bylo na světě. Zajíček na špejli se skládal z polystyrenové hlavičky a do harmoniky skládaného papírového tělíčka . Pomocí olejových barev nakapaných do vody se letos zdobila vyfouknutá vajíčka, dětem vznikaly pod rukama nejrozmanitější vzory a ornamenty. Minizahrádka: zde se dozdoboval kelímek s krásně vzrostlým osením a díky pásu z vlnité lepenky a roztomilé kytičky vznikla vkusná dekorace do bytu. Šikovnost a obratnost vyžadovala poslední tvořivá dílna, kde se dokončoval látkový tulipán: trocha vaty, puntíkovaná látka a vrbový proutek s lýkem. V hrací herně za odměnu čekaly na děti jednoduché úkoly, poznávaly pohmatem 6 druhů zeleniny, přenášely brčkem čtyřlístkové štěstí, házely do klobouku zapomenutá vajíčka, ve skleničkách na ně čekalo 6 záhadných vůní k poznání a špachtličkou poponesené čokoládové vajíčko bylo drobnou závěrečnou odměnou. Po celé odpoledne byla možnost se občerstvit v našem improvizovaném bufetu „U Božky“, pokochat se krásou paličkované krajky na výstavce v 1. patře a shlédnout výstavku keramiky, vyrobené v našich keramických kroužcích. Děkujeme rodičům a dětem za návštěvu a příznivé ohlasy na naši akci a přejeme všem veselé Velikonoce. Foto: zde

Plán školních akcí
Školní časopis „Podlavičník“ – 4/2024

Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 –

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil ŠD: +420 734 170 639

Mobil školy: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

Zkoumavé čtení