Vítáme nové prvňáky

Dne 15. a 16. ledna jsme přivítali budoucí prvňáčky a jejich rodiče, kteří je přišli zapsat do školy. Na chodbách školy čekali učitelé a žáci devátých tříd, aby jim pomohli radou a nasměrovali je do jedné ze tří učeben. Ve třídě je přivítal učitel, který s rodiči vyplnil potřebnou dokumentaci. Budoucího žáčka se ujala paní učitelka, která s ním prošla nachystaná stanoviště a hravou formou zjistila, jak je připraven na školní docházku. Děti poznávaly barvy, tvary, zvířátka, písmena, čísla, ovoce, zeleninu, pohádky a povolání. Recitovaly básničky, zpívaly písničky, kreslily postavu, ukazovaly, co je vlevo, vpravo, nahoře, dole.
Učitelé sledovali, jak se dítě pohybuje, je-li samostatné, dokáže se domluvit a správně vyslovuje hlásky. Jak ovládá ruce, orientuje se ve svém okolí, rozlišuje zrakové a sluchové vjemy, jestli dokáže udržet pozornost a správně držet pastelku. Počáteční rozechvění většinou brzy zmizelo, prvňáček se loučil s úsměvem a odcházel domů s dárečky a pamětním listem.

Rodičům děkujeme za vstřícnost a příjemnou spolupráci a dětem přejeme mnoho radosti z učení a školních úspěchů. Foto z akce: zde