Boženy Němcové 2
Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

75. let výročí naší školy

Náš svět technologií

Letní kurz angličtiny v severní Anglii – léto 2024

Schránka důvěry

Pokud máte nějaký problém nebo chcete na něco upozornit písemnou formou, můžete využít schránku důvěry.

Ta se nachází v přízemí budovy školy (směrem do jídelny).

Nebo napište na školní email důvěry: duvernaschranka@zsbnopava.cz

Klub rodičů

Informace o tématech a termínech Klubů rodičů: zde

Učebna pod širým nebem

Učebna pod širým nebem

Zasazená lípa ke 100. výročí vzniku ČSR

Náš strom svobody, který jsme zasadili dne 31. 10. 2018 roste již:

strom
Žákovský parlament

Vítáme nové prvňáky

Dne 15. a 16. ledna jsme přivítali budoucí prvňáčky a jejich rodiče, kteří je přišli zapsat do školy. Na chodbách školy čekali učitelé a žáci devátých tříd, aby jim pomohli radou a nasměrovali je do jedné ze tří učeben. Ve třídě je přivítal učitel, který s rodiči vyplnil potřebnou dokumentaci. Budoucího žáčka se ujala paní učitelka, která s ním prošla nachystaná stanoviště a hravou formou zjistila, jak je připraven na školní docházku. Děti poznávaly barvy, tvary, zvířátka, písmena, čísla, ovoce, zeleninu, pohádky a povolání. Recitovaly básničky, zpívaly písničky, kreslily postavu, ukazovaly, co je vlevo, vpravo, nahoře, dole.
Učitelé sledovali, jak se dítě pohybuje, je-li samostatné, dokáže se domluvit a správně vyslovuje hlásky. Jak ovládá ruce, orientuje se ve svém okolí, rozlišuje zrakové a sluchové vjemy, jestli dokáže udržet pozornost a správně držet pastelku. Počáteční rozechvění většinou brzy zmizelo, prvňáček se loučil s úsměvem a odcházel domů s dárečky a pamětním listem.

Rodičům děkujeme za vstřícnost a příjemnou spolupráci a dětem přejeme mnoho radosti z učení a školních úspěchů. Foto z akce: zde

Plán školních akcí
Školní časopis „Podlavičník“ – 4/2024

Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 –

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil ŠD: +420 734 170 639

Mobil školy: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

Zkoumavé čtení