100 let Československa – V naší škole – Rodino vyprávěj

Národní muzeum a Slovenské národní muzeum připravily jedinečný soutěžní vzdělávací projekt 100 let Československa v naší škole s podtitulem ,,Rodino, vyprávěj“.
Do tohoto projektu se na naší škole pod vedením svých učitelů zapojili žáci osmých ročníků a jeho podstatou je přiblížit mladé generaci moderní dějiny naší země prostřednictvím vyprávění jejich rodinných příslušníků. Žáci měli za úkol oslovit své rodiče, prarodiče nebo jiné příbuzné, kteří zapátrali ve svých věcech po předmětech z období Československa, které měly pro ně nějaký význam. Seznámí děti s příběhem tohoto předmětu a na jeho pozadí jim přiblíží dobu, ve které vyrůstali a žili.
Tato vyprávění budou i s fotografiemi daných předmětů jednak  zaslány do Prahy a  jednak bude ve dnech 22.1. – 30.1. 2018 na naší škole uspořádána výstava, kterou jsme obohatili o celou řadu dalších ,,exponátů“, které nás ještě v dobách celkem nedávných nebo i těch dávnějších běžně obklopovaly. I celá výstava bude nafocena a natočena a veškerý materiál bude zaslán odborné porotě Národního muzea.

Máte-li chuť si zavzpomínat, přijďte se podívat do I. patra naší školy a porovnat, jak se náš život proměnil.