Certifikát – 800 stromů pro Opavu

75. let výročí naší školy

Návštěva opavského oddílu THAIBOXU v naší škole

Dne 15. 10. 2018 do tělocvičny školy byli pozváni zástupci opavského oddílu THAIBOXU, aby našim žákům z osmých a devátých tříd ukázali, jak skvěle umí bojovat. Předvedli nám ukázku toho, jak v oddílu pracují, jakým způsobem probíhá trénink (např. rozcvička, krátké souboje ve dvojicích, cvičení mrštnosti, rychlosti, přesnosti, akčnosti, výbušnosti a síly). Zároveň nám ve své prezentaci přiblížili, jak se nám může toto bojové umění hodit v běžném životě a tak trošku nás „nabudili“ k tomu, abychom se stali členy jejich řad. Byť tento sport vypadá na první pohled velmi nebezpečně, součástí této ukázkové skupiny byla i krásná křehká děvčata, která nám zdůrazňovala, že se opravdu není čeho bát, neboť veškeré tréninky a souboje probíhají za vedení zkušených profesionálních trenérů s maximálními bezpečnostními opatřeními a ochranným vybavením (ochranné obleky, dodržování pravidel). Na závěr si někteří z diváků mohli sami vyzkoušet tento kontaktní sport na vlastní kůži. Děkujeme za skvělou spolupráci členům oddílu, jejich trenérům i vedení Policie ČR, díky jejichž přispění jsme se mohli s ukázkovou hodinou seznámit.

Autor fotografií: David Štencel