22. březen – Mezinárodní den vody

Tradičně den, který nám má připomenout, co pro nás VODA znamená a co znamenáme pro VODU my.

V dnešních dnech, kdy převládá ve veřejném prostoru, ale i mezi blízkými, téma KORONAVIRU, bychom na něj neměli zapomenout.

VODA. V jaké souvislosti na její důležitost můžeme poukázat? Podle mě by to mohla být  čistota.

Kolikrát jsme slyšeli „myjte si ruce“ a viděli ukázky, jak takové správné mytí rukou má vypadat? Kromě tolik zmiňovaných a propagovaných desinfekčních gelů, nám k tomu pomáhá i obyčejná VODA a mýdlo. VODA, kterou máme naštěstí volně k dispozici.

Čističky odpadních VOD mají určitě zvýšený průtok, protože strach z nákazy přesvědčil o důležitosti mytí rukou i „zaryté odpůrce“.

Na druhou stranu se VODA nespotřebovává v zavřených plaveckých bazénech a aquaparcích. Takže by se zvýšená spotřeba a nutnost čištění mohla vyrovnat .

Znečištění VODY lidskou činností je závažný problém a je dobré si ho připomenout i dnes.

Útlum lidské činnosti, z kterého vycházejí obavy lidí o svou budoucnost, čistotě VODY na některých místech dost prospěl viz video záběry z italských Benátek, kam se vrátily labutě a delfíni. A VODA tak může zase začít fungovat jako bezpečné životní prostředí pro zvířata.

Pojďme u příležitosti dnešního dne poděkovat nejen všem lidem za jejich pomoc v boji proti koronaviru, ale také VODĚ, za to co pro nás dělá.

Plán akcí na září 2021

• Zahájení školního roku

• Zahájení plaveckého výcviku – IV.A, III.A

• Adaptační pobyt VI.A