boženy němcové 2
Aktuálně

  • Nabídka pronájmu tělocvičny: zde

  • Naše škola je zapojena do projektu Mléko do škol a Ovoce a zelenina do škol. Bližší informace o projektech naleznete zde.

Elektronická žákovská knížka

logo_edupage

Rychlý kontakt

Základní škola Opava,

Boženy Němcové 2 -

příspěvková organizace


IČ: 70999180

Adresa: Boženy Němcové 2,
746 01 Opava

Mobil: +420 731 194 786

Email: skola@zsbnopava.cz

Ocenění naší školy

logo-Eticka-skola

BOŽKA ZPRÁVY
logo600x600Hlavni
Žákovský parlament

Emisaři

Jsme skupinka mladých studentů ze školy Boženy Němcové, kteří nechtějí přihlížet na to, jak se stav ovzduší stále zhoršuje. Proto jsme se rozhodli zapojit do projektu „Emise“. Tím, že jsme zapojeni do projektu, jezdíme na různé výlety, exkurze a zúčastňujeme se mnoha zajímavých soutěží. Obcházíme domy a upozorňujeme kolemjdoucí, co je správně a co naopak ne. Děláme vše, aby byl stav ovzduší lepší a lepší.

Příspěvky: zde

Kalendář akcí na červen

1. 6. Pá

  • Exkurze Osvětim, Krakov – VIII.A, VIII.B
  • Exkurze Brno Anthropos (projekt Paměťové instituce) – VI.A, VI.B
  • Vyhodnocení soutěže Živá voda – Filip Čech, Matouš Antala, Jan Tesařík
  • Den dětí pro 1. stupeň – organizuje IX.B

4. 6. Po

  • Škola v přírodě II.B, V.B
  • Divadlo do škol IX.A
  • Výlet IX.B

5. 6. Út

  • Škola v přírodě II.B, V.B
  • Divadlo do škol IX.A
  • Výlet IX.B
  • Výlet VI.B
  • Setkání speciálních pedagogů – Langrová
  • 16:00 Schůzka rodičů budoucí VI.B

6. 6. St 

  • Škola v přírodě II.B, V.B
  • Divadlo do škol IX.A
  • Exkurze Vídeň – vybraní žáci
  • Kulatý stůl Politika mládeže
  • Projektový den s rodilým mluvčím – IX.B
  • Den přírodních věd – MGO, vybraní žáci 8. ročníku
  • Arboretum – I.B
  • Setkání k inkluzi – Ševčíková, Sitmalidisová
  • 16:00 – 8. Klub rodičů na téma “Co dělat s dětmi o prázdninách, když prší…”

7. 6. Čt  

  • Škola v přírodě II.B,V.B
  • Divadlo do škol IX.A
  • Atletický čtyřboj

8. 6. Pá

  • Škola v přírodě II.B, V.B
  • Divadlo do škol IX.A
  • Supervize k učebním stylům – Langrová

11. 6. Po

  • Škola v přírodě III.A, III.B
  • Svět vynálezců – VIII.B (3. – 5. h)
  • Diagnostika matematických schopností a dovedností – Langrová, Ševčíková

12. 6. Út

  • Škola v přírodě III.A, III.B
  • Výlet V.A
  • Svět vynálezců – VIII.B (3. – 5. h)
  • Hello Games
  • Svět techniky IX.A
  • Žák s poruchami chování v procesu inkluze – Langrová, Mižďochová, Svozilová
  • Schůzka spec. Pedagogů a psychologů – Langrová, Škarková Stojanová

13. 6. St

  • Škola v přírodě III.A, III.B
  • Svět vynálezců – VIII.B (3. – 5. h)
  • Pasování na čtenáře – I.A, I.B
  • Projektový den s rodilým mluvčím – IX.A
  • Konference Digitální technologie v českých školách – Musilová, Salamonová
  • Výlet V.A

14. 6. Čt

  • Škola v přírodě III.A, III.B
  • Svět vynálezců – VIII.B (3. – 5. h)
  • Výlet VI.B
  • Výlet IV.A
  • Svět techniky VI.B
  • Atletický čtyřboj

15. 6. Pá

  • Škola v přírodě III.A, III.B
  • Svět vynálezců – VIII.B (3. – 5. h)
  • Výlet IV.A
  • Svět techniky I.A, I.B
  • Paměťové instituce Hrabyně – VIII.A

18. 6. Po

  • Ukončení sběru vršků
  • Svět vynálezců – VIII.A (3. – 5. h)
  • Knihovnická lekce II.B

19. 6. Út

  • Svět vynálezců – VIII.A (3. – 5. h)
  • Učení v lese III.A
  • 16:00 Schůzka rodičů a žáků budoucích prvních tříd

20. 6. St

  • Svět vynálezců – VIII.A (3. – 5. h)
  • Výlet IV.B
  • Stavíš, stavím, stavíme – soutěž stavění z Merkuru

21. 6. Čt

  • Svět vynálezců – VIII.A (3. – 5. h)
  • Svět techniky VII.B
  • Odpoledne netradičních her (vítání léta) – akce ŠD
  • Knihovnická lekce II.A
  • 14:30 Pedagogická porada

22. 6. Pá

  • Svět vynálezců – VIII.A (3. – 5. h)
  • Výlet I.A, I.B
  • Paměťové instituce Hrabyně – VIII.B

25. 6. Po

  • Den EU
  • Cambridge zkouška
  • Kontrola třídních knih

26. 6. Út

  • Chemie na hradě VIII.A
  • Výlet VI.A
  • Turnaj ŠD v kopané
  • Hradec nad Moravicí I.A

27. 6. St

  • Výměna učebnic
  • Geometrický svět II.A, II.B
  • EVVO program v MŠ Heydukova I.A

28. 6. Čt

  • Třídnické práce
  • Rozloučení s deváťáky
    • 15:30 IX.A
    • 17:00 IX.B

29. 6. Pá

  • Slavnostní předávání vysvědčení