Ekoškola

Ekoškola – Vzdělávací centum Tereza  se zaměřuje na tři  dlouhodobé vzdělávací programy pro školy s mezinárodním zastřešením: Ekoškola, Globe a Les ve škole. V současné době je naše škola zapojena do jednoho z nich, Ekoškoly.

Program EKOŠKOLA (Eco-Schools) je mezinárodní vzdělávací program, jehož hlavním cílem je, aby žáci snižovali ekologický dopad školy a svého jednání na životní prostředí a zlepšili prostředí ve škole a jejím okolí.

Program Ekoškola přináší jedinečnou možnost, jak umožnit žákům ve škole řešit skutečné problémy a prožít radost z výsledků své práce. Životní prostředí přestává být pro žáky pouhým učivem. Stává se něčím, co se jich týká a co mohou sami ovlivňovat. Žáci zažívají opravdovou spoluúčast na chodu své školy a učí se zodpovědnosti za své okolí.

Zapojili jsme se mezinárodní kampaně za snížení odpadů s názvem Litter Less, rok2013/2014  Přidali jsme se i k výzvě Žížaláci, zaměřuje se na bioodpad a jeho zpracování ve Vermikompostéru, rok 2017/2018.

Na škole pracuje Ekotým, který například připravuje besedy o třídění pro žáky, pomáhá připravovat akce pro veřejnost (Den stromů, Den Země), podílí se na spolupráci s MŠ.

Scan+30817122012320